حوادث

تهران لرزید / مردم به جای نگرانی «آماده» باشند/ گسل «مشا»، منشاء زلزله

زمین لرزه ، زلزله در تهران ، زمین لرزه در تهران

از وقوع زلزله امروز بعد از ظهر در تهران گزارش شده است که در نزدیکی و دماوند واقع شده است.

ساکنان مناطق مختلف تهران مدتی زمین لرزه را احساس کردند. براساس اعلام موسسه ژئوفیزیک ملی انستیتوی ژئوفیزیک تهران ، زمین لرزه ای به بزرگی 4 در مقیاس ریشتر در ساعت 12:41 در حوالی دیماوان پیدا شد.
در ادامه این زمین لرزه ، مدیر کل بحران تهران در پی وقوع این زمین لرزه از شهروندان خواست تا آرام بمانند و گفتند که تمام تجهیزات امدادی و خدماتی در منطقه آماده است.
برای مناطق Taih و مازندران آماده شوید
سخنگوی خدمات فوریت های پزشکی کشور با بیان اینکه سه تیم ارزیابی را به منطقه اعزام می کند ، افزود: بیمارستان های رووروزوکوو و تقاضا در انتظار خدمات اورژانس با یادآوری خدمات اورژانس هستند.
سازمان امداد و نجات سرخ دو تیم را به منطقه اعزام کرده است ، اما 30 دقیقه پس از وقوع زلزله ، مهدی والپورت ، رئیس سازمان امداد و نجات سرخ به آژانس EIA گفت که علاوه بر دو تیم اضطراری ، یک تیم سوم نیز به منطقه اعزام شده اند. سفارش داده شده
والپورت گفت سرزمین های تهران و مازندران نیز در انتظار هستند.
به گفته کدی ، سخنگوی سازمان ملی فوریت های پزشکی ، در ساعت 8:14 صبح چهار گوشه آسیب ندید. افراد مجروح اغلب در هنگام فرار از رفتار با این گزارشگر و رفتارها رنج می برند.
سخنگوی سرویس اورژانس کشور در ساعت 15:25 گفت: “این زمین لرزه تصادف داشته است. در محل حادثه مجروح و تحت درمان قرار گرفتند.”
زمین لرزه ای 4 گانه در گسل ماشا رخ داده است
در مصاحبه با IFN ، رضا كرم مهاماد رئیس آژانس پیشگیری و مدیریت بحران تهران اظهار داشت: زمین لرزه 4 ریشتری دیمند نیز تهران را تحت تأثیر قرار داد و طبق گزارش ما در مناطق مختلف تهران گزارش شده است. با این حال ، زمین لرزه و همچنین فاصله 12 کیلومتری از سطح زمین ، نگرانی جدی نیست ، اگرچه همیشه باید برای زمین لرزه آماده شود.
او گفت: “منشأ این زمین لرزه تقصیر ماشا است که همان منبع زمین لرزه 5.2 است.” این نشان می دهد که تقصیر موسی در حال جابجایی بود ، اما ما نمی خواستیم بطور ویژه همه تجهیزات را تهیه کنیم زیرا بزرگی زلزله چنین نبود.
کریمی محمد با بیان اینکه در مورد خسارت زلزله زدگی نیز گفت: “این زمین لرزه در تهران هیچ خسارت ایجاد نکرده است و ما در این مورد چیزی گزارش نکردیم ، زیرا در حقیقت 4 زمین لرزه بزرگ قدرت تخریبی زیادی ندارد.”
تهران آمادگی و آموزش دیده است ، نه تنها از ترس از عواقب زلزله ، بلکه باید آمادگی و آموزش داشته باشد و از مردم خواست که آمادگی خود را برای مقابله با تهدید زلزله افزایش دهند.
شهروندان دماوند تا ساعات دیگر در خارج از منزل خواهند بود
در مصاحبه با سی ان ان ، محمود هاریری ، رئیس جمهور Demandland Govt از همه شهروندان دماوند خواست تا در ساعات آتی هوشیار باشند.
وی افزود: بار دیگر دیدیم زلزله ای به گناه شاه رخ داده است. بر این اساس ، در شهر دمندلند ، شهروندان باید آرام باشند زیرا تمام تجهیزات نجات و خدمات بیدار هستند و آنها باید هنگام زلزله اقدامات ایمنی و احتیاطی را انجام دهند.

دکمه بازگشت به بالا