حوادث

ساکنان سرزمین نفت، آب شرب ندارند؛ ماجرای تجمع اعتراضی مردم غیزانیه خوزستان چیست؟

هیپینیانی با 300 حلقه چاه نفت یکی از مناطق تولید نفت کشور است

اخبار اوبار

محسن دالوند ، رئیس پلیس اهواز به خبرنگاران گفت: “مردم در برابر آبرسانی یک الزام قانونی است ، اما باید به صورت قانونی انجام شود.”

وی افزود: “تعدادی از مردم استان گیزنیا صبح روز شنبه هستند ، زیرا مقامات اذزا-راماموس-امیدییری” می گویند که دولت از استفاده از آب آشامیدنی خودداری کرده و مانع مسیر برای مدتی شده است. کار به سر کار رفت. این دو معترض به شدت زخمی و دستگیر شده اند و هم اکنون در امان هستند.

مردم در مزارع نفتی آب آشامیدنی ندارند. واکنش مردم گزناو چطور است؟

من به آووان گاوسی زدم

فرمانده انتظامی شهرستان اهواز گفت: این وظیفه اخلاقی من بود که با شهر آووا ارتباط برقرار کنم تا استخر را در معرض دید عموم قرار دهیم.

اگر مسئولان به سؤالات مردم توجه کنند ، مشکلات اجتماعی هرگز برای اخلاق مردم گیزنیا مطرح نخواهد شد. در این زمان رژه برگزار نمی شود و مردم به خانه بازگشتند و به زودی جاده دوباره بازگشایی شده است.

تأیید پروژه انتقال آب به Gazney

حامد مقدم ، عضو شورای روستای اوده ، به پرشیا در آواوا گفت که این روستا و چندین دهستان در ولسوالی گیزانیا از آب قطع شده است. (40 روستا) هر 48 ساعت یک بار آب برایشان آب می شود.

آب هر 4 ساعت به مدت 4 ساعت می رسد

مقدم: خطوط آبرسانی در روستاها را حفظ و نگهداری کنید تا تأخیر در تخلیه زهکشی ایجاد شود و آب هر 4 روز به مدت 4 ساعت وصل شود.

وی گفت: اوضاع در روستاهایی که لوله کشی وجود ندارد ، بدتر است. وی گفت: “آب مورد نیاز این روستاها ، از جمله 40 روستا ، توسط استخرهای سیار تأمین می شود ، تنها چهار مخزن در تأسیسات آبرسانی نازی ها قرار دارند. این شرکت توسط شرکت ها و ادارات و F.F.A منطقه تهیه شده است. و ابیفا هیچ تانکی را برای ولسوالی جیززی تأمین نکرد. این 4 تانک بعضا به دلیل مشکلات و تعمیرات به 2 مخزن کاهش می یابد و در صورت نیاز به حداقل 15 مخزن برای حل مشکلات آبرسانی در این روستاها هستیم.

مردم در مزارع نفتی آب آشامیدنی ندارند. تاریخچه شورش قوم زازانی در کردستان چیست؟

3 سال تأخیر برای اجرای پروژه آبرسانی گیزانیا

وی با بیان اینکه درباره پروژه انتقال آب از سایت Sheba-Samara استفاده شده است ، گفت: “سه سال بعد ، امسال امضا شد و اعتقاد بر این بود که باید ظرف دو ماه ارائه شود ، اما کار هنوز ادامه دارد.”

وی با بیان اینکه کارفرمای پروژه مسئولیت پوشش نقایص ساکنان و مالکان زمین را بر عهده دارد ، گفت: دلیل اصلی متوقف کردن این پروژه مدیریت ضعیف و سهل انگاری کارفرما است. این کافی بود تا پرداخت خسارت به دفتر Abbott برای ادامه کار تضمین شود. مقامات منطقه برای گرفتن مجوز ساکنین برای ساختن خط لوله برنامه ریزی کرده بودند و مجبور بودند با شهر مشورت کنند و پیمانکار بدون صحبت با ساکنان شروع به غارت زمین کرد.

در زمستان سال 1995 ، استاندار زوزشتستان برای بررسی تأمین آب شرب در روستاهای بخش گزنینی از این منطقه بازدید کرد و در این بازدید مشکل آب این روستاها طی 3 ماه برطرف شد. بخشی از این اعلامیه شامل یک خط لوله 25 کیلومتری از سطح شهر کاران (از ایستگاه کشاورز) به منطقه میشراوه بود و شرکت آب و برق مجبور بود لوله کشی لازم را خریداری کرده و آن را به بابا کشاورز تحویل دهد. راه حل دوم از صبا به ساراواك به شركت افار و بخش دوم از افرا به موسسات حیفا گرفته تا شرکت های افار و نافل انجام شد.

خبرگزاری تاسمانیان همچنین در این باره نوشت: وجود 300 حلقه چاه نفت در بخش اهواز غیزانیه این منطقه را از یکی از چستستان به یکی از کشورها تبدیل کرده است. وجود هزاران لوله سوخت از منازل خانه و مردم گزونی شرایط همزیستی صنعتی و فرهنگی را نشان می دهد.

مردم در مزارع نفتی آب آشامیدنی ندارند. تاریخچه شورش قوم زازانی در کردستان چیست؟

گذرگاه که از طریق آن لوله های طلای سیاه از این مرکز زندگی عبور می کنند ، اولین نشانه بقا و ناامنی برای باورنکردنی ترین مشکلات است. بخش مغفول مانده از این توزیع و سهم طلای سیاه با وجود این سرمایه های زیرزمینی یکی از کم درآمد ترین مناطق منطقه است. سرمایه جالب هر روز.

ولسوالی گیززینین یکی از سه منطقه فرعی و بزرگ شهر آواز است که در شهر وازکز به جاده های ماهابارت ، رامشار ، رامکومرز و هفتکل واقع شده است. دهکده در این بخش قرار دارد و جمعیتی بالغ بر 25000 نفر دارد. اکثر ساکنان آن مزارع و دام ها هستند.

کمبود آب در منطقه طی سالهای اخیر باعث شده است که ما به حقوق مردم این منطقه اعتراض کنیم. در روزهای اخیر مردم منطقه جاده لازم آویوا-امیدی را تعطیل کرده و رفت و آمد در این مسیر را متوقف کرده اند.

شیوع coronavirus و شرایط قرمز در کوشستان مشکل کمبود آب در منطقه را تشدید کرده است. می توان تصور کرد این مشکلات و برخورد ناکافی با مقامات عامل اصلی قیام عمومی غزنی است.

پس از پروژه آبرسانی ، در سال 1987 ، مشکل آب در منطقه هجانیا کشف شد. در کمتر از شش ماه این طرح شکسته شد و خطوط لوله برای مردم منطقه مشکلاتی ایجاد کرد. در طی آن سالها ، لوله کشی نادرست در منطقه ، محلی از آب آشامیدنی روزانه و شاید حتی ماهانه را محروم می کرد.

مقامات محلی گفتند که مشکل آب بیش از دوازده سال پیش شنیده نشده است. در ادامه بازدید از منطقه گلازانیان ، فرماندار روز دوشنبه در بیانیه ای اظهار داشت. در سال 2016 تصمیم گرفته شد تا پایان سال 1995 یک پروژه آبرسانی جدید از شیبا تا صحرا و صفیرا افتتاح شود. تا سال 1399 کلمه مردم منطقه داغ نیست!

مردم در مزارع نفتی آب آشامیدنی ندارند. تاریخچه شورش قوم زازانی در کردستان چیست؟

استفاده از مخازن آب و خرید آب آشامیدنی یکی از راه هایی است که افراد منطقه می توانند مشکل انقراض را کاهش داده و دام های خود را آب کنند. با این حال ، آژانس هایی مانند حداد کاشاوزی گفتند که مقامات محلی تعهد خود را برای تأمین آب گاوها لغو کردند. منطقه ای با پتانسیل بالا برای دامپروری.

این مسئله در روستاهایی که لوله ای در آن وجود ندارد ، تشدید می شود. تعداد روستاهایی که بدون لوله نمی توانند حرکت کنند 40 نفر است و توسط مخازن سیار تأمین می شود. چهار تانک در برخی بخش ها تهیه شده است. آبرسانی K Zuststein صفر است. 4 مخزن که همیشه قادر به تأمین آب نیستند.

مردم منطقه می گویند ضعف و عدم مدیریت صحیح پیمانکار دلیل تاخیر در اجرای پروژه های آبرسانی بوده است. پیمانکار از اینکه مردم از طریق خطوط لوله عبور می کنند ناراضی هستند.

امید غیرقابل اجرا / استاندار چستستان – آب دائمی طی 45 روز آینده به گینس خواهد رسید.

هنگامی که دپارتمان از اواسط ماه مه سال جاری به این بخش مراجعه می کند ، متعهد می شود این مسئله را ظرف 45 روز آینده حل کند.

استاندار زوزستان براساس این واقعیت صحبت کرده است که در جاده های غربی و شرقی تأمین آب دائمی در کل منطقه غازیه تأمین شده است.

مردم در مزارع نفتی آب آشامیدنی ندارند. تاریخچه شورش قوم زازانی در کردستان چیست؟

شهاتی به خبرنگاران گفت: همراه با بازدیدهای مستمر برای اجرای آبرسانی به قسمت هیپی شهر آواوا.

وی خاطرنشان کرد: سرعت کار بسیار سریعتر از آنچه مردم از ما انتظار داشتند و تعهد ما نسبت به آنها بود “،” و مشکلاتی مانند تورم قیمت ، نوسانات ارز و مخالفت با این طرح مانع از رشد شده است. “

فرماندار زوتشتین با بیان اینکه برخی از مردم روستاها یا اراضی آنها در نزدیکی خطوط لوله مانع دسترسی به خطوط آب و فاضلاب روستایی شده اند ، گفت: “با وجود مشکلات ، کار به خوبی انجام شده است.” و اگرچه این قول اوایل به من داده شد ، امیدواریم که آب جیسینی معمولاً طی 45 روز آینده وصل شود.

دکمه بازگشت به بالا