اجتماعی

‌سالانه ۵٫۷ میلیارد متر مکعب بیلان منفی سفره های آب زیرزمینی داریم

ECN / کردستان معاون مدیرعامل آژانس ملی مدیریت آب باران برای مدیریت آب ، باغها و امور بیابانی می گوید: ممکن است غفلت هایی وجود داشته باشد و اکنون ما به دلیل ذخیره آب سالانه یک میلیارد متر مکعب تراز منفی آب داریم. ما بیهوده و بدون رژیم غذایی جمع آوری می کنیم ، بنابراین عملکرد این پروژه ها می تواند نقش مهمی در کاهش محصولات زراعی غیر تولیدی داشته باشد.

کوثر شهباززی گفت: هدف از این بازدید ارزیابی وضعیت پروژه های مهم مرتبط با مدیریت آب و منابع طبیعی در سفر به قرقیزستان بوده است. رودخانه Sandand که نقش مهمی در کنترل سیل و گردشگری در منطقه و کمک به تغذیه منابع خود دارد ، بازدید شده و از کارهای خوبی گزارش شده است.

وی با بیان اینکه مزارع Dragoon و Kear در طرح های آب آشامیدنی هستند گفت: “این پروژه کم عمق همچنین تأثیر زیادی در تغذیه آب های زیرزمینی دارد ، بنابراین مطالعات نشان می دهد که بسیاری از منابع آب زیرزمینی یک مشکل هستند.”

شبازیزی با اشاره به اهمیت اجرای پروژه های مدیریت آب گفت: پروژه های مدیریت موج و آب باران در جلوگیری از استفاده از اراضی و در ترویج کشاورزی و کشاورزی پایدار بسیار مؤثر است.

معاون وزیر توسعه ملی آب ، راگلند و امور بیابانی معاون وزیر منابع آب از پروژه آبرسانی و تصفیه آب چامباوک در بوچاه بازدید کرد. و برای مقابله با سیلاب ، سیل آهسته در حال پیشرفت فیزیکی 8٪ در امتداد دشت دراگون با مساحت 8 میلیون متر مکعب است.

وی گفت: کنترل فرسایش و جلوگیری از وجود آفات موجود ، ایجاد فرصت در طبیعت برای توسعه گیاهان ، گسترش منابع طبیعی در زمین و گردشگری از دیگر اهداف این پروژه است.

به گفته معاون وزیر آب ، راگلند لند و جزیره جنگلی مروارید ملی ، آبرسانی به طول 73 کیلومتر مربع آبرسانی چماکول شامل هشت زیر حوضه در پنج روستا است. شوران دارای 2،066 سکنه و 29 نفر در هر کیلومتر مربع است.

شباززی افزود: آب زیرزمینی در 42 حلقه چاه ، 13 چشمه و 6 حلقه چاه در دسترس است. بنابراین ، در رابطه با توسعه کشاورزی ، سطح آب زیرزمینی نسبت به محل دفن زباله موجود 36 متر کاهش یافته است. استخر ایجاد شده است.

وی گفت: “بر این اساس ، اهمیت کشاورزی به طور فزاینده ای در توسعه پایدار کشور و همچنین در بازگشت مجدد منطقه از آلودگی اراضی آلوده و خاک و در حوزه آبریز آشکار شده است.” در نتیجه ، اجرای این پروژه بسیار حائز اهمیت است که 7 مقاله در شهر بووادور با 43 میلیارد و 244 میلیون منطقه املاک و مستغلات با 33 میلیارد درآمد به ثبت رسیده است. 8 میلیون متر مکعب آب جاری شده سیل جریان آب دشت Dragolla را نشان می داد.

شهبازی ضمن بازدید از این پروژه با اشاره به مزایا ، اظهار داشت: 7 سد در این پروژه قابل دوام است و می توان آنها را درون رودخانه تغذیه کرد ، بنابراین در توسعه و پوشش این بخش در نظر گرفته شده است. او گفت. چراگاهها و جنگلهای کشور در نظر گرفته می شوند.

اعتبار از صندوق توسعه ملی

تأمین آب و فرسایش فعالیت های مهمی برای این شرکت است – وی گفت ، از دو سال گذشته و امسال ، صندوق توسعه ملی منابع برای نسل های آینده و اختصاص به فعالیت های خاص فراهم کرده است. بودجه اختصاص یافته به این پروژه ها.

شبابازی با اشاره به اهمیت پروژه های مدیریت آب های عمیق خاطرنشان کرد: متأسفانه بعد از مسائل نظامی مهمترین وظایف کشور مدیریت آب و آبیاری است که هر دو مربوط به آب هستند. این دو بخش در بودجه ملی عملکرد خوبی داشته اند و سال گذشته 150 میلیون یورو جمع آوری کرده اند و امسال از صندوق توسعه ملی به 100 میلیون یورو رسیده اند.

وی گفت: ما امیدواریم که در جهت جلوگیری از جاری شدن سیل حرکت کرده و چاه های موجود در آب را تغذیه کنیم.

بی تفاوتی که باید جبران کند

شهابززی گفت: ممکن است در بعضی از نقاط بی هوشی وجود داشته باشد و اکنون به این دلیل است که ما سالانه یک میلیارد فوت مکعب آب زیرزمینی داریم ، آبی که مدت طولانی در آن ذخیره می شود و ارزان و بدون هیچ ماده مغذی جمع آوری می شود. بنابراین ، اجرای این پروژه ها می تواند نقش موثری در کاهش این پیش داوری داشته باشد.

وی گفت: برآورد اولیه بر اساس آنچه انجام می شود مبتنی است زیرا برآورد اولیه این نبود که آن را زیر تختخواب بگیریم. پرده میز یا پرده میز برای مطالعات موفق و ژئوفیزیکی سال گذشته.

شهبازی با بیان اینکه اجرای چنین پروژه هایی کار خوبی و تمیز در کشور است ، گفت: “زمین ویران نشده و رودخانه خودش در رختخواب است و این یک حفاظت جامع است.

وی همچنین به 430 میلیون متر مکعب آب ذخیره شده در پشت ساختمانها اشاره کرد و گفت: “ما به دنبال جمع آوری آب در پشت شاخه ها نیستیم زیرا باید زیر سطح آن قرار گیرد و یک و دو میلیون متر مکعب آب برای افزایش کارآیی پیش می رود.” آنها شهادت دادند.

توانمندسازی Assam مطابق با الزامات فنی

شهباززی با اشاره به پروژه های مرتبط در این زمینه گفت: “این یکی از موفق ترین کارها است و باید نکات فنی این پروژه را بخاطر سیل بزرگ مورد توجه قرار داده و در رودخانه واقع شده باشد.

به گفته وی ، باید در مورد مسئله جنگل زدایی بحثی صورت بگیرد ، به نظر می رسد اکنون اتفاقات زیادی در حال انجام است و مسافت ها باید کمتر باشد و اختلافات بیشتر باشد ، زیرا مستقیماً سیل می شود. اگر یک سازه از بین برود ، بقیه ناپدید می شوند و در حوضه پایین قرار می گیرند ، و این سیل لوستشتین و کرازونای شمالی بی سابقه خواهد ماند.

معاون وزیر مدیریت آب تأکید کرد: باید با احتیاط و مسائل فنی مورد توجه قرار گیرد و مهندس مشاور باید مطالعه را بررسی کند تا از قدرت کافی برخوردار باشد. دستگاه را در آینده بازی نکنید.

جهش در تولید و حمایت از منابع آب

شهبازی در ادامه با تمرکز بر بودجه اختصاص یافته به پروژه های مرتبط ادامه داد: سال گذشته 50 میلیون بایر به دلیل نیاز به شغل به منطقه ارسال شد. خودش را دارد

وی با بیان اینکه از سال به روز رسانی محصول و نقش منابع آب در رونق تحقیقات استفاده می شود ، گفت: مردم می توانند از آب تولیدی و تولید شده توسط این پروژه ها بهره مند شوند و این یکی از محورهایی است که در طول سال تولید و تولید تأثیر می گذارد. این یک عامل اصلی در تامین مواد غذایی کشور است.

با توجه به اهمیت تمرکز شهبایی بر روی عرضه مواد غذایی ، یادآوری لازم است در این زمینه خصوصاً در سال جاری انجام شود زیرا بسیاری از کشورها محصولات خود را در بازار عرضه نمی کنند. ما از نظر غذایی مشکلی نداریم.

به گفته معاون رئیس اتحادیه ملی جنگل های روستایی ، مدیریت آب و تغذیه منابع آب و کشت این آبها از مهمترین فعالیت ها است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا