استان ها

حباب اقتصادی شکسته می شود/ رشد ۱۴ درصدی صادرات در مازندران

گفتگویی با عبدالرحمن موگر خبرنگار پاییز وی گفت: “در سال 1997 پیش بینی کردیم که در اقتصاد چه می گذرد و اکنون باید مسواک بزنیم.”

وی گفت: اگر تدابیر مناسبی اتخاذ شود ، تحریم های آمریکا و جهان بر ما تأثیری نخواهد گذاشت.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی در مشاوره دولت موفق بوده است ، اظهار داشت: در عین حال مشاوره عمومی برای بخش های خصوصی و اقتصادی ضرر می کند.


4200 تن ارز فاقد یک بنیاد حرفه ای است / دولت آن را به اشتباه تفسیر کرده است

رئیس اتاق بازرگانی مازندران از سوی دیگر گفت: 4200 توکن هیچ مبنای روشنی و حرفه‌ای ندارند ، زیرا نرخ ارز 4200 تومانی بیانگر مشکلات در بخش اقتصادی کشور است. این بدان دلیل است که اطلاعات موجود در این بخش ممکن است در بازار کار مفید باشد.

در عمل ، مشاوره خصوصی گزینه خوبی نیست. وی گفت: “این تخریب برنامه ریزی شده بازار ثانویه نیز ناکافی بود.”

مگییر بازار را فرصتی برای بهره برداری از بازار توصیف کرد و گفت: در حال حاضر هیچ کس سکه و دلار نمی فروشد که این امر حباب اقتصادی در بازار ایجاد کرده است.

سپس دولت در ادامه سخنان خود عنوان كرد كه دولت مسیری نادرست را در اقتصاد طی كرده و محلی برای فقر ، فساد و جستجوی رانت ایجاد كرده است. بخش خصوصی نسبت به شرایط فعلی هشدار داده است و ما چاره ای جز اعتماد به بخش خصوصی نداریم. جهت اعتماد

رئیس اتاق بازرگانی مازندرا از سوی دیگر گفت: “نگه داشتن سیستم امروز برای همه مردم است. بخش دولتی و خصوصی امروز باید یک جبهه متحد ایجاد کنند.”

وی در مورد اجرای ماده 44 گفت: “اگر این اصل عملی می شد ، یکی از اشتباهات موجود در اقتصاد این بود که می توانست جایی برای اجاره بها فراهم کند.”

توافق نامه بورژام با اشاره به تحریم ها و معامله باجام ، با استناد به مبادله ارز و سایر مشکلات مانند اقتصاد ، گفت: توافق برجام بسیار مثبت و مهم است ، “آمریکا در این پیمان و تحریم ها و در این حالت بازنده است.” او گفت. ریشه های افراد فاسد باید خشک و درمان شود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندرا از طرف وی گفت: دولت باید به بخش خصوصی و مردم اعتماد کند و از مدیران مؤثر جلوگیری کند.

عبداللهی موگر با اشاره به چشم انداز خوب اقتصادی برای ماندارین ، اظهار داشت: همه ما باید تلاش کنیم تا بقیه بار اقتصادی را به مقصد برسانیم. یکی از ایده های هوشمندانه برای برنامه 3 میلیارد دلاری ارز منطقه در برنامه ششم توسعه پاک سازی شده است. “


رشد 14 درصدی صادرات در مازندران

وی گفت: این منطقه در تجارت صادراتی به سه میلیارد دلار رسیده است و شناسایی کاستی ها و نقاط قوت آنها و رفع چالش های پیش روی این هدف مهم است.

مدیرعامل اتاق بازرگانی مازندران با ابراز آمادگی از بسته اقتصادی دولت گفت: “در چهار ماه نخست امسال صادرات منطقه ای با 14٪ افزایش به 154 میلیون دلار رسید.”

وی با تقدیر از سهم اقتصاد در اقتصاد اظهار داشت: هر هفته موضوعات بخش خصوصی در حال شمارش ، نظارت و نظارت بر بخش های جداگانه هر محصول است.

دکمه بازگشت به بالا