اجتماعی

حوادثی که با کرونا کم شد

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از کاهش ۵۲ درصد از عملیات کمک های فنی در تصادفات جاده ای کاهش ترافیک در ایران و محدودیت های تاج گفت.

مرتضی سلیمی در گفتوگو با یاهو! با اشاره به ماموریت نجات و برای اولین بار از آوریل تا نیمه ماه مه سال جاری گفت: در طول این دوره ۲ هزار و عملیات نجات ۵۵۶ و ۵۱ هزار و ۹۹۲ نفر آسیب دیده با توجه به رویدادهای مختلف توسعه. همچنین ۱۲۰ ۲ هزار هزار مصدومان و افراد درگیر در حادثه جو و حرکت بودند نجات داد.

وی ادامه داد: همچنین ۷ هزار و ۳۵۵ نفر در طول روز ۴۷ سال سرپناه اضطراری داده شده و ۷۷ هزار نفر و هزاران نفر از بیماران به صورت زمینی و هوایی مراکز درمانی منتقل شدند.

سلیمی از کاهش ۶۶ درصد از ماموریت های امداد و نجات و ۴۵ Junior در این سال اشاره کرد و در این سال: ۲ هزار و ۵۵۶ ماموریت امداد و نجات انجام شد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال پیش چه ۷ هزار و ۵۹۱ ماموریت بود کاهش ۶۶ درصد مواجه می شوند.

وی با اشاره به استان هایی که بیشترین ماموریت نجات. گفت: امدادگران و نجاتگران هلال احمر در استان خراسان جنوبی با ۲۰۳ حدود هشت درصد از کل ماموریت های امداد و نجات اصفهان ۱۸۹ با حدود هشت درصد از کل ماموریت های امداد و نجات و…. استان فارس با ۱۸۲ حدود هشت درصد از کل نجات و خراسان رضوی با ۱۶۵ حدود ۷ درصد از کل ماموریت های امداد و نجات)بیشترین عملیات امداد و نجات در ۴۶ روز در این سال بود.

سلیمی در مورد کاهش ۶۰ درصد و صرفه جویی در ترافیک از اول مارس تا ۱۴ اردیبهشت ماه سال جاری گفت: یک هزار و ۱۸۵ در این ماموریت برای کمک و نجات قربانیان حوادث جاده ای در سراسر کشور چه در این ماموریت ۷۲۴ زخمی ها به مراکز درمانی منتقل شدند. این است که با توجه به کاهش سفرهای بینشهری در ایران ۹۹ که حکومت نظامی بود و توصیه به ماندن بدن به کاهش تاج بود … اتفاق افتاده است.

وی افزود: بیشترین ماموریت های امداد و نجات و حرکت به ترتيب در استان گلستان با ۱۰۵ مورد معادل ۹ درصد از هدف کلی ترافیک اصفهان با حدود ۸۱ ۷ درصد از کل ماموریت های این جنبش و مازندران ۷۵ حدود هفت درصد از کل ماموریت ترافیک.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گزارش داد یک کاهش در ۵۲ درصد از ویژگی های عملیات امداد و نجات در حوادث ترافیک ، ویژگی: ۴۶ دیروز ۲۵۰ در فعالیت های فنی و نجات در حوادث نجاتگران هلال احمر برگزار شد که منجر به انتشار ۲۹۵ نفر در جاده ها در حومه بودند.

به گفته او بسیاری از عملیات کمک های فنی در تصادفات جاده ای به ترتیب در استانهای کرمان ۳۷ ۱۵ مورد معادل یک درصد از هدف کلی ترافیک و غیره در مورد ایران, ۲۳ معادل ۱۰ درصد از هدف کلی ترافیک و مسخره ۲۰ حدود هشت درصد از هدف کلی ترافیک.

سلیمی با اشاره به ماموریت کمک های اولیه و امداد و نجات در مورد بلایای طبیعی و جوی ، از کاهش ۵۲ درصد از ماموریت های کمک های اولیه و امداد و نجات در حوادث جوی از ابتدا و گفت: ۴۶ اولین روز از سال ۹۹، نجاتگران هلال احمر ۴۶۳ مورد ماموریت نجات آنها بود که ۴۶ هزار و ۶۸۰ نفر مجروح در حوادث جوی شامل سیل و برف سنگین, سنگین, Blizzard, MPG و …خدمات با مراقبت های لازم ارائه شده است که در این مدت ۵ هزار و ۳۰۱ از افراد آسیب دیده و در نتیجه باقی مانده در چادر و پایگاه اورژانس … مسکن اضطراری داده شده است.

وی افزود: بیشترین مراقبت به قربانیان حوادث جوی به ترتيب در استان کرمان با ۲۹ هزار و ۳۶۰ نفر معادل ۶۳ درصد از تعداد کل پوشش حوادث جوی ، سیستان و بلوچستان ۳ هزار و ۱۲نفر معادل درصد از کل تعداد تحت پوشش رویدادهای جوی هرمزگان با ۲ و ۷۳۲ هزار نفر به نمایندگی از شش درصد از تعداد کل پوشش حوادث جوی و خلیج فارس ۲ و ۵۰۲ هزار نفر معادل, درصد از پوشش رویدادهای جوی بود.

سلیمی در مورد کاهش عملیات همچنین اعلام کرد کاهش عمل منجر به کاهش در ماموریت کلی سازمان کمک هیچ رستگاری وجود دارد چرا که بسیاری از امدادگران در اجرای قطعنامه های ستادملی اینترنت با تاج و پیاده سازی یک طرح برای مبارزه با این ویروس در خط مقدم بودند.

پایان پیام

دکمه بازگشت به بالا