حوادث

دماوند همچنان می لرزد/لزوم حفظ هوشیاری توسط مردم

آفتاب نیوز:

در ساعت 1:44 به وقت گرینویچ ، زمین لرزه ای به بزرگی 3.1 ریشتر مرکز منطقه ماشا در شهر دامابنده در مرز استان های تهران و مازندران را لرزاند.

این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داد و بخش هایی از شهر را لرزاند. این زمین لرزه در 11 کیلومتری دامابنده ، 12 کیلومتری رودهن و 15 کیلومتری بوهان رخ داد.

دمبند هنوز می لرزد / مردم باید آگاه باشند

شهر دامابند نخستین کسی بود که زلزله 2.9 ریشتری در عمق 10 کیلومتری بین 23 و 23:30 ماه مه را تجربه کرد و پس از آن زمین لرزه ای به بزرگی 5.1 ریشتر در 45 دقیقه صبح روز جمعه رخ داد ، بنابراین دماوند تاکنون 12 بار لرزیده است.

این زمین لرزه در مقیاس ریشتر بیش از 5/5 اندازه گرفت و در ساعات مختلف روز رخ داد. به دلیل پس لرزه های اخیر مردم شهر در گذشته کمتر می ترسند اما همچنان هوشیار هستند.

قرارگاه بحران دامابنده از زمان وقوع زمین لرزه به بزرگی 5.1 ریشتر هوشیار بوده و کلیه امکانات لازم برای وسایل نقلیه ، نیروی انسانی و غیره را فراهم کرده است. دروازه استادیوم ها ، مدارس و پارک های شهر که ماه ها به علت تاج ویروس بسته نشده بود ، برای شهروندانی که از ترس از زمین لرزه به خیابان ها می رفتند ، باز شد.

برخی از مردم این شهر بعد از دو پس لرزه در ساعت 23:26 و 5:50 صبح بامداد شب را در اتومبیل خود می گذرانند.

البته بازار شایع در حال حاضر گرم در فضای مجازی و در بین عموم دیده می شود ، با اخباری مبنی بر سرقت داماما گوندرات به دلیل آگاهی عمومی در مورد فعال شدن ماشا گسل مقصر شناخته می شود. Dambhand رد شده است.

به نقل از روابط عمومی مدیریت شهری ، مصاحبه های سرزنش شده در سرپرست مدیریت شهری دامابنده در شبکه اجتماعی اینستاگرام و همچنین سایر شبکه های مجازی برای فعال کردن پشه ها و افزایش آگاهی عمومی مبنی بر این که این مصاحبه جعلی کاملی است ، منتشر شده است. این کار با انتشارات و روزنامه های شهر انجام نشد.

آنچه در چنین شرایطی باید مورد توجه قرار گیرد عدم توجه به چنین شایعاتی است ، زیرا اخبار موثق در مورد این موضوع و همچنین سایر موضوعات از طریق رسانه های رسمی و واحد روابط عمومی استانداری منتشر می شود.

اوضاع در دمبند نارنجی است

مهدی حیدری ، سرپرست فرمانداری شهرستان دمبند ، درباره تنظیمات ستاد مدیریت بحران این شهر پس از وقوع زلزله گفت: حضور همه اعضا مانند رئیس دهکده و سایر آژانسهای خدمات اداری منطقه ITE در شهرستان را برای مدیریت بحران برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر ، کلیه تجهیزات سبک و سنگین دستگاه های خدماتی مانند شهرداری ها و روستاها در شهرها و مناطق روستایی بویژه در مناطق غیرمستقیم قرار بگیرند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از آنجا که شاهد بودیم که شهروندان پس از زمین لرزه از خانه های خود خارج شوند ، تصمیم بر این شد که شهرداری و سایر موسسات اسکان موقت ، پارک ها ، ورزشگاه ها و زمین های مدرسه را در اختیار مردم قرار دهند.

حیدری اظهار داشت: همچنین در پایگاه های چناران و آبارد امکانات لازم از قبیل چادر ، پتو ، بسته های مواد غذایی و سایر امکانات فراهم شده است تا در صورت نیاز از آنها استفاده شود.

وی همچنین در مورد تشکیل هفت تیم از نیروهای واکنش سریع تهران و نیروی هلال احمر در صورت وقوع زلزله در مناطق اصلی روستایی و پرخطر اداره منطقه دماوند ، اظهارنظر کرد و افزود: و یکی درگذشت.

این مقام مسئول اظهار داشت: امروز تیم ارزیابی بنیاد مسکن شهر وارد خانه شده و فعالیت خود را با بازرسی از سدهای خاکی روستاهای جیرات و اودان و همچنین تیم ارزیابی انجام می دهد تا خسارات احتمالی باعث لرزهای بیشتری شود. و کارشناسان فن آوری آب نیز آزمایش کردند.

تمام امکانات موجود در سطح شهر با کلیه خدمات ، معالجه ، امداد و غیره بسیار سازگار و یکپارچه است و ضمن ادامه این آمادگی ، وی تأکید کرد: دفاتر با تمام امکانات و حتی ایستگاه ها کار می کنند. پمپ های آب و گاز نیز ارزیابی شده اند که در صورت بروز حادثه دچار مشکلات خاصی نمی شویم.

این مقام مسئول توضیح داد: در حال حاضر شهر دماوند در وضعیت نارنجی قرار دارد و ما انتظار داریم فردا اوضاع بهتری داشته باشد ؛ مردم باید آرام بمانند و بر نکات امنیتی نظارت کنند.

دکمه بازگشت به بالا