اجتماعی

احتمال ورود “شهروند” به بورس

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران ، فروشگاه شهروند از احتمال ورود به بورس کالا خبر داد.

مجید فراهانی در مصاحبه با دانا نیوز ، وی با تأکید بر لزوم شرکتها و شرکتهای شهرداری تهران در بورس اوراق بهادار ، اظهار داشت: ورود سهام شرکتها و شرکتهای شهرداری تهران در بورس اوراق بهادار نه تنها باعث افزایش مشارکت مردم در مدیریت شهری بلکه ایجاد شفافیت خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرکتهایی که وارد بورس می شوند باید صورتهای مالی خود را فاش کرده و نظارت و کنترل سیستم های مالی خود را افزایش دهند ، افزود: چندین شرکت در شهرداری تهران قادر به تصویب استانداردهای شرکت های بورس کالا هستند و باید این اتفاق مهم رخ دهد. ” این بدان معنی است که ورود شرکتهای شهرداری به بازار سرمایه تا پایان سال محقق می شود.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به استقبال عمومی از سهام Shastar ، گفت: “می بینید 10٪ از سهام Shastar در دو ساعت به 7000 میلیارد تومان فروخته شد ، در حالی که بسیاری از شهرداری ها از شستار جلوتر هستند.” اما این عقیده که سازمان باید در مدیریت دخیل باشد هنوز برقرار نشده است.

فراهانی ادامه داد: پس از پیگیری های مقرر ، تصمیم گرفته شد كه شهرداری تهران لیستی از شركت های خود را كه می تواند در بورس سهام عرضه شود ارائه دهد ، كه به نظر می رسد این نشان می دهد كه شركت شهروند شانس بهتری برای ورود به بازار سرمایه دارد و سهام را تا پایان سال دارد. فروشگاه های شهروندی در بورس کالا درج شده اند ، اما باید تمهیدات لازم صورت گیرد.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا