اجتماعی

شرایط مصرف مکمل‌ها برای زنان باردار در روزهای کرونایی

عضو گروه تخصصی ناباروری و سقط جنین مکرر ابن سینا در مورد استفاده از مکمل ها در زنان باردار در دوران بارداری توضیح داد و گفت: “تمام مکمل ها باید به تشخیص متخصص و با توجه به نیاز فرد انجام شود.”

در مصاحبه با دانا نیوز ، دکتر آتوسا کریمی وی در مورد مصرف مکمل خانمهای باردار در شرایط کرونا گفت: ثابت نشده است که مصرف ویتامین ها می تواند بیماری قلبی قلب را درمان یا از آن جلوگیری کند ، اما مصرف دوز مناسب می تواند بدن را به خصوص در دوران بارداری سالم نگه دارد. در این دوره ، دوز و ویتامین های تأیید شده مطابق با تشخیص و تجویز پزشک متخصص باید مصرف شود. به عنوان مثال ، زنی که دوقلوی باردار است ، نیاز به مصرف مکمل های آهن بیشتری نسبت به زنی که از بارداری دوقلوی رنج می برد ، دارد.

وی در مورد دوز تأیید شده ویتامین D ، اظهار داشت: میزان این ویتامین قبل یا در ابتدای بارداری اندازه گیری می شود و مقدار مجاز ویتامین D براساس میزان ویتامین D در سرم خون فرد تعیین می شود. ویتامین D در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند ویتامین D را تأمین کند.

وی گفت: “بعضی از ویتامین ها محلول در چربی هستند و بعضی دیگر محلول در آب هستند.” “ویتامین های B و C محلول در آب هستند و اگر بدن بیشتر از مقدار مجاز باشد ، کلیه مقادیر اضافی را دفع می کند.” ویتامین های محلول در چربی شامل ویتامین های E ، D و A هستند که در صورت استفاده بیش از حد از مقدار لازم در بدن باقی می مانند و باعث سموم و عوارض جدی از جمله در زنان غیر باردار می شوند.

وی با اشاره به استفاده از اسید فولیک و دوز آن ، گفت: اسید فولیک نیز در آب محلول است و به مقدار زیاد دفع می شود ، اما دلیلی برای خانم های باردار وجود ندارد که فکر کنند این اسید اسیدی است ، گفت: این اسید فولیک و دوز آن است. اسیدفولیک می تواند در جلوگیری از تاج مؤثر باشد ، که می تواند بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد.

وی همچنین در مورد استفاده از ویتامین C اظهار داشت: برخی از مقالات حاکی از این است که این ویتامین ممکن است در درمان کورنا به همراه سایر داروها مفید باشد ، اما نکته مهم این است که باید به تشخیص پزشک انجام شود ، زیرا اگر در خانم های باردار استفاده شود ، حد مجاز است. بیش از حد می تواند خطرناک باشد. همچنین باید توجه داشت که ویتامین C چیست Sitrasa phalagulite در دسترس به عنوان مواد غذایی تبدیل شده.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا