بین الملل

ولادیمیر پوتین به رهبر کره شمالی نشان ویژه اهدا کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین دانا نیوز ، رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین با تمجید از کره شمالی ، “به یاد سربازان ارتش سرخ کشته شده در درگیری کره شمالی” نوشت ، قدردانی از رهبر کره شمالی به “کیم جونگ اون” تقدیم کرد.

رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین در صفحه فیس بوک خود نوشت که رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین مسئول تلاش برای نگه داشتن رهبر کره شمالی کیم جونگ اون در یادبود سربازان افتاده اتحاد جماهیر شوروی است. او با نشان مخصوص به خاک سپرده شد.

در سال 19445 ، ارتش سرخ سابق (ارتش سرخ) سعی كرد شبه جزیره كره را از اشغال ژاپنی ها آزاد كند ، 4،700 سرباز روسی را كشته و 1،3755 را در كره شمالی دفن كرد.

این جایزه به نمایندگی از الکساندر ماستاگودا ، سفیر روسیه در کره شمالی به وزیر امور خارجه روسیه به کیم جونگ اون اهدا شد.

این اقدام پس از آن صورت می گیرد كه رسانه های غربی مدعی مرگ رهبر كره شمالی در روزهای اخیر شدند ، اما كیم جونگ اون هفته جاری پس از چند روز غیبت در ملاء عام ظاهر شد و شایعات بی اساس را در رسانه های غربی رد كرد. آن را پذیرفت.

شایعاتی درباره بیماری رهبر کره شمالی پس از انتشار گزارشی توسط شبکه خبری سین کیانگ منتشر شد که ادعا می کرد کیم جونگ اون در چندین رویداد رسمی شرکت نکرده و احتمالاً بیمار بوده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام /

دکمه بازگشت به بالا