حوادث

ایران جزو ۱۰ کشور حادثه‌خیز دنیا است

دانا نیوز / بوشهر مدیرکل هلال احمر استان بوشهر گفت: ما در جهان 52 بلایای طبیعی و طبیعی داریم و این تعداد هر ساله در کشور ما اتفاق می افتد و ایران یکی از ده کشور امدادرسانی در برابر بلایای جهان است.

غلامرضا حاجیانی در جمع خبرنگاران گفت: “هدف هلال احمر نجات جان مردم و نجات مردم از آسیب و خطر است. این سازمان از گذشته تا به امروز تمام تلاش خود را در این راستا انجام داده است.”

وی تأکید کرد: در صورت بروز حادثه یا بحران باید هوشیار هلال احمر باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کشور ما به عنوان یک کشور مستعد حوادث است ، افزود: ما در جهان 52 بلایای انسانی و طبیعی داریم و هر ساله تعداد زیادی از این تصادفات در کشور ما اتفاق می افتد و ایران یکی از ده کشور مستعد تصادف در جهان است.

مدیر هلال احمر بوشهر خاطرنشان کرد: استان بوشهر دارای 9 پایگاه پشتیبانی کنار جاده ای ، 5 ایستگاه ساحلی و دریایی ، پایگاه کوهستانی ، پایگاه هوایی و سیستم واکنش سریع در مرکز استان است.

حاجیانی یادآور شد: آشفتگی ها و حوادثی که با وقوع سیل گلستون در سال 1998 آغاز شد و سیل های متعاقب آن در استان خوزستان که بوشهر به عنوان یک استان خاص عمل کرد و به کمک این استان ها شتافت. اخیراً سیلاب هایی در سیستان و بلوچستان و هرمزگان و تیم های آسیب دیده و اعزامی با تجهیزات لازم از بوشهر به کمک آنها آمد.

وی اظهار داشت: سال گذشته 20 دوره آموزشی برای امدادگران هلال احمر از جمله زمین لرزه ، دفع زباله و آتش سوزی و بیش از صد ترفند برگزار شد. همچنین در سال 1999 عملیات هسته ای سنگین با کمک هلال احمر به عنوان رئیس تیم امداد و نجات و 19 دستگاه دیگر توانستند اسکان اضطراری و نجات ، جابجایی و معالجه تحت فرماندهی متمرکز را برای عادی سازی وضعیت فراهم کنند.

این مقام مسئول با توجه به شیوع بیماری های عروق ویروس کرونا قلب و اقدامات هلال احمر در این رابطه گفت: “نیروهای مردمی و داوطلبان ، مددکاران اجتماعی ، بسیج و هلال احمر در مراکز رای گیری و کنترل ورودی های شهرها ظرف مدت 40 روز استفاده می شوند. 954،000 نفر به نمایش درآمده و قرص می شوند.” آنها حق داشتند خیلی سخت کار کنند. در این مدت 356000 وسیله نقلیه که وارد شهرهای استان بوشهر می شوند کنترل شده و 47 امضاکننده نیز به بیمارستان منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر بوشهر عنوان کرد: سال گذشته 909 فقره تصادف از جمله آتش سوزی ، خدمات رو در رو ، زلزله زدگی ، سیلاب و سیلاب ، امداد باد و غیره در واحد EOC (مرکز عملیات نجات) ثبت شده است که تعداد کل بازماندگان است. 506 نفر بودند.

گلمرجا حاجیانی افزود: “سال گذشته 20 هزار و 609 نفر پناهگاه اضطراری داشتند که بیشتر آنها در اثر سیلاب و غرق شدن نجات یافتند.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا