حوادث

دستگیری جاعلان اسناد ملکی در البرز

آفتاب نیوز:

سرهنگ محمد نادربیگی در مصاحبه با روز یکشنبه با ایرنا اظهار داشت: “این موضوع پس از پیگیری چندین مراجعه به پلیس کارآگاه آلبرت در رابطه با کلاهبرداری علیه شهروندان در پوشش وام های مسکن و اجاره خانه ها با قیمت های مختلف در نقاط مختلف استان در دستور کار دولت است.” پلیس با جعل و جعل مبارزه کرد.

پس از تحقیقات بیشتر توسط کارآگاهان ، مشخص شد که مظنونان پس از مراجعه به سایت های خرید ، پرونده ها یا آگهی هایی را برای اجاره یا رهن اجاره می دهند که قیمت آن بسیار پایین تر از قیمت واقعی در بازار املاک بوده است.

دستگیری جعل اسناد املاک و مستغلات در آلبرت

اجاره پایین تر از قیمت بازار است ، مشتریان را تشویق می کند تا با آگهی دهنده تماس بگیرند و پس از عقد اولیه ، به دفتر املاک و مستغلات مراجعه کرده و با کارمند املاک و مستغلات به دیدن املاک رفته و در ابتدا واریز و هزینه را پرداخت کنند. توافق نامه در مورد ملک انجام شد و در زمان تشکیل عنوان شخصی ، صاحب ملک به دفاتر ثبت احوال آمد و پس از تسویه مسکن ، ملزم به تحویل مستأجر شد.

نادربیگی اضافه کرد: مستاجر خانه در موعد مقرر به اداره املاک مراجعه کرد اما ملک بسته شد و صاحب ملک و صاحبخانه مسئولیتی در این زمینه ندارند.

با انجام اقدامات پلیس و تحقیقات بیست و چهار ساعته ، مأموران توانستند محل نگهداری متهمان را كه از اعضای سابق قوه قضاییه بودند ، شناسایی كنند. با جستجوی مخفیگاه های مظنونان ، دو قبضه اسلحه ، یک تپانچه ، 40 امضای سفید ، 15 چک بانکی و یک دستگاه خودروی زانتیا کشف شد.

در جریان تحقیقات ، متهمان به 6 فقره کلاهبرداری خود در استانهای آلبرت و کازینوین به مبلغ 1 میلیارد و 30 میلیون ریال اعتراف کردند و اعتراف کردند که اداره املاک و مستغلات با اجاره در مکان های مختلف و تحت مدیر و املاک و مستغلات اسناد املاک را جعل کرده است. آنها پس از تنظیم قرارداد و گرفتن واریز ، خانه های خالی را به مردم نشان دادند و به این بهانه که به محض دیدن خانه ، قرارداد نهایی به پایان می رسد ، اعتماد مشتری را جلب کرده و قبل از تاریخ تحویل گریختند. .

سرانجام ، رئیس پلیس کارآگاه آلبرت خاطرنشان کرد: متهمان با اعتراف آشکار متهم و شناسایی مظنونان در این پرونده ، با قرار وثیقه آزاد شده اند و تحقیقات پلیس برای شناسایی مظنونان احتمالی در دست اقدام است.

دکمه بازگشت به بالا