استان ها

تاثیر مثبت کرونا برای محیط زیست؛ برای حفظ طبیعت باید سبک زندگی تغییر کند

براساس اخبار آنلاین از شیراز ، ممنوعیت انتشار گازهای گلخانه ای ، آلودگی هوا ، زباله های صنعتی و فاضلاب و حتی مجبور به تخریب منابع طبیعی از جنبه های مثبت گسترش عروق بیماری کرونا در محیط زیست محسوب می شود. محیط را داد.

به هر حال ، اشغال جامعه بشری بر محیط زیست در حال حاضر محدود است ، اگرچه در نتیجه تأثیر منفی انسان بر محیط زیست برای مدت طولانی ایجاد شده است. با این حال ، با افزایش فعالیت اقتصادی در پی کرتاسه ، این می تواند تغییر کرده و آلاینده های بیشتری را تولید کند.

تأثیرات فعلی تاج بر محیط ، بازگشت شرایط پس از تاج و شرایط محیطی پس از تاج ، موضوعاتی است که امروزه برای محیط زیست در نظر گرفته می شود ، اما آنچه در شرایط فعلی مهم است این است که محیط زیست توانسته نفس خود را بکشد. .

در جلسه بهداشت اجتماعی یونسکو ، محمد درویش ، رئیس کمیته محیط زیست ، درباره تأثیر تاج بر فعالیت اقتصادی و تأثیر مثبت آن بر محیط زیست صحبت کرد. که محیط را آرام می کند.

وی گفت: “همانطور که می بینیم فعالیت انسان کاهش می یابد ، آلودگی هوا نسبت به گذشته کاهش یافته است.”

درویش گفت: “این کاهش ترافیک نیز بر کاهش تلفات ترافیکی تأثیر گذاشته است.” “احساس حفاظت در بخش حیات وحش افزایش یافته است و تولد حیوانات وحشی نیز در این مدت افزایش یافته است.”

رئیس کمیته بهداشت اجتماعی یونسکو گفت: “وضعیت ایجاد شده توسط کوروی ویروس برای محیط زیست درمانی نیست ، یک مسکن مسکن موقتی است و نباید انتظار داشته باشیم این اثر برای همیشه مشکلات محیطی را حل کند.” .

خطرات زیست محیطی نتیجه زندگی است

دوریس درباره وضعیت کرنا شمالی و تأثیر آن بر محیط زیست گفت: “بلایای زیست محیطی نتیجه زندگی مردم است و مردم چاره ای جز بازگشت به کارخانه هایی ندارند که آلودگی بالایی دارند.”

وی گفت: “پس از كرونا ، کشاورزی پرمصرف از سر گرفته می شود و هواپیماهای استفاده شده همچنان به نابودی جو ادامه می دهند.”
به گفته فعالان محیط زیست ، درمان خاص محیط زیست تغییر در شیوه زندگی از 10 تا 20 سال است.

درویش گفت: “با این بیماری همه گیر ، مردم می توانند چقدر تأثیر منفی بر طبیعت و محیط زیست داشته باشند.” “قبل از کرونا ، مردم هرگز نفهمیدند که غیبت آنها چه فایده ای به طبیعت و حتی خودشان داشته است.”

وی گفت: “ایالات متحده بزرگترین زرادخانه در ایالات متحده است و میلیاردها دلار برای سلاح های کشتار جمعی خرج می کند.” رشد اسلحه به معنای محافظت نیست ، زیرا ایالات متحده بیشترین آسیب دیدگی زرادخانه را در برابر کرونا دارد. “

وی گفت: “پیام کورونا این است که جهان عاری از خشونت است زیرا هیچ سلاح و نیرویی نمی تواند علیه کرونا استفاده شود و کشورهای قدرتمند متحمل رنج بسیاری شده اند.”

از بین بردن آسیب های طبیعت و محیط ، از جمله گسترش تاج

درویش می گوید بخش قابل توجهی از این آسیب محیطی به دلیل نقش انسان و مداخله در طبیعت است: “اما امسال شاهد آسیب های کمتری به طبیعت و محیط زیست هستیم.”

وی ادامه می دهد: “بزرگترین ردپای همه موجودات ، اثر مخرب که در طبیعت قابل مشاهده است و بعضا جبران ناپذیر است ، رد پای انسان است.”

به گفته متخصصان محیط زیست ، هر چیزی که منجر به کاهش فعالیتهای مخرب انسانی شود ، به نفع کره زمین و یکی از آن حوادث ناگوار اما دلپذیر در کورونا برای سلامتی زمین است.

درویش خاطرنشان کرد: در واقعیت ، کورونا محدودیت هایی از قبیل کاهش مسافرت ، کاهش خریدهای غیر ضروری ، از بین بردن صنایع آلاینده ، کاهش فرسایش جنگل و مرتع و همچنین کاهش آلودگی هوا و طبیعت را دارد.

وی گفت: “اگرچه کرونا آسیب های اجتماعی و مشکلات اقتصادی ایجاد کرده است ، اما تمام دنیا را بازیابی کرده است.”

46

دکمه بازگشت به بالا