اجتماعی

اجرای آزمایشی «مدرسه خوانا» در سال آتی/ تقویت مهارت‌های خواندن و نوشتن

معاون وزیر آموزش ابتدایی گفت: همه کودکان فارغ از مهارت و یادگیری خود ، مستحق احترام ، تقدیر و احترام هستند. وی گفت: “در این حالت ، بسته تبدیل” مدرسه قابل خواندن “سال آینده به صورت آزمایشی در چند مدرسه اجرا خواهد شد.”

به گزارش دانا نیوز ، رضوان حکیم زاده با بیان اینکه معلمان مدارس ابتدایی نقش بسیار مهمی در زندگی مردم دارند ، گفت: “امروز همه ما یک مسئولیت داریم. اگر به گذشته نگاه کنیم ، می فهمیم که تأثیر معلمان به ویژه دانش آموزان دوره اول بسیار رنگارنگ است.”

وی افزود: تأثیر معلمان محدود به مهلت نیست و معلمان در طول سال حتی در هنگام خاموش بودن نیز نقش ایفا می کنند. از زمان ورود کودکان به مدرسه ، اولین ارتباط خود با جامعه بزرگتر بعد از خانواده توسط معلمان را تجربه می کنند.

معاون وزیر آموزش ابتدایی اظهار داشت: ورود به دانش آموزان مقدماتی مهم است و هر چقدر هم که تلاش کنیم ، این رویداد آموزشی با خاطرات خوبی همراه خواهد بود و همه دانش آموزان پیام عشق ، احترام و احترام به خود را دریافت می کنند. بزرگسالان هر دو شهروند مؤثر هستند و بهتر قادر به حل مشکلات خود خواهند بود. رفتار خوب بسیاری از مردم ناشی از همان برخوردهای اولیه است که در مدرسه تجربه می شوند.

وی افزود: کودکی که وارد مدرسه می شود نمی تواند بخواند یا بنویسد ؛ بعد از گذشت یک سال می تواند خوب بخواند و بنویسد این تغییر اساسی در کودکان از طریق سخت کوشی معلمان حاصل می شود .در سالهای بعد با بزرگتر شدن کودکان ، آنها آنها می توانند به تنهایی تلاش کنند ، اما سهم معلم کلاس اول در ایجاد این تغییر بسیار غیرقابل مقایسه است.

حکیم زاده اضافه کرد: “تلاش های ارزشمند و نگرش مثبت می تواند چنین تغییری ایجاد کند ، برخی از موضوعات آموزشی به ویژه اگر بازخورد دریافتی از کودکان معلمان و کارکنان مدرسه رعایت نشود ، می تواند تأثیر منفی بگذارد.”

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: “آنچه ما در دو یا سه سال گذشته سعی کرده ایم تاكید كنیم دیدن همه دانش آموزان است.” سیستمی در سیستم آموزش ما وجود دارد که به دانش آموزان اول متوسل توجه بیشتری می کند ، اگرچه همه کودکان فارغ از مهارت و یادگیری خود مستحق احترام ، قدردانی و احترام هستند.

حکیم زاده افزود: اگر چشم انداز گسترده ای نسبت به همه دانش آموزان داشته باشیم به آنها کمک خواهیم کرد تا عزت نفس خود را حفظ کنند و احساس ارزشمندی کنند. ارزش ها زندگی را از سنین جوانی شادتر می کنند و تأثیر مثبتی بر آینده و زمان رشد آنها می گذارند.

در همین رابطه ، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در یک برنامه رادیویی اظهار داشت: در همین زمینه ، بسته تبدیل را بر اساس سند تبدیل با عنوان “مدرسه قابل خواندن” آماده کرده ایم. و احساس ، مهارت نوشتن ، پشتکار و مهارت های سبک زندگی که در دوره ابتدایی بسیار مهم هستند تأکید می شود و سعی خواهیم کرد که سال آینده آنها را بر اساس امتحانات در چند مدرسه اجرا کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا