بین الملل

کورونا میلیونر آمریکایی شد / اولین رکورد عربستان سعودی / اردوغان با کمک ترامپ فرار می کند

طبق اخبار آنلاین ، ایالات متحده آمریکا در 24 ساعت گذشته بیشترین تعداد موارد جدید کرونا ویروس را به دنبال دارد و پس از آن روسیه (198) ، اسپانیا (198) ، اسپانیا (2،993) ، ترکیه (2.131) ، ایتالیا (17339) و عربستان سعودی قرار دارند.

در تصاویر زیر آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس را مشاهده می کنید.تا زمان نگارش این گزارش ، این آمار هر دقیقه به روز می شود.

تصویر و منبع در وب سایت Word of Meer که آمار تلفات و تلفات را بصورت جداگانه به روز می کند.

آمریکا

در آخرین تحولات ایالات متحده ، دونالد ترامپ شایعات مربوط به برکناری وزیر بهداشت ، الکس عزر را تکذیب کرد و در توییتر نوشت: “خبر اخراج من از الك ازر اخبار جعلی است. رسانه های دروغین این را می دانند اما آنها از درک هرج و مرج و تخریب در ذهن مردم ناامید شده اند. آنها (رسانه ها) هرگز به این خواسته نیستند كه از او بپرسند. الكس كار عالی را انجام می دهد!”

در ایالات متحده ، نیویورک و چندین ایالت دیگر پس از گسترش شیوع کرونا به دلیل ممنوعیت مسافرت و تجارت ، به آرامی شروع به دیدن برخی فعالیت های اقتصادی می کنند. اما کارشناسان نسبت به این اقدام هشدار داده اند. به گزارش سی ان ان ، بیل گیتس ، بنیانگذار مایکروسافت گفت: از سرگیری تدریجی شغل به توانایی دولت در آزمایش عموم و کنترل اثربخشی ویروس بستگی دارد. اما کارشناسان بهداشت می گویند که آنها قبلاً نباید این کار را شروع می کردند. از طرف دیگر ، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده نزدیک به یک میلیون نفر است. برخی معتقدند که از سرگیری فعالیت می تواند شیوع دوم را به دنبال داشته باشد. موج دوم که می تواند کشنده تر از اول باشد.

تاکنون 999،237 مورد و 56173 مرگ و میر در کشور رخ داده است. در 24 ساعت گذشته ، 760 نفر جان خود را از دست داده اند.

اسپانیا

شمار تلفات این ویروس در روز دوشنبه به 331 نفر رسید. این تعداد روز یکشنبه به 288 رسید.

تعداد كل مرگ و مير ناشی از كروناویروس به بیش از 23.521 نفر رسیده است. این تعداد روز یکشنبه به 23190 رسید.

تعداد کل مبتلایان به کروناویروس از 20،7634 روز یکشنبه به 20.9465 افزایش یافت.

نخست وزیر اسپانیا ، پدرو سانچز پیش از این گفته بود كه مایل است از نمایندگان پارلمان این كشور بخواهد ممنوعیت سفر به سایر كشورها را تا 9 ماه مه (20 مه) تمدید كنند.

دولت اسپانیا در واکنش به افزایش شدید پرونده های کورو ویروس در این کشور برای اولین بار در اواسط ماه مارس (اواخر ماه مارس) یک بازداشتگاه را وضع کرد و بعد از آن دو ساعت پیمان تمدید کرد. الف

ایتالیا

با تصویب 17339 نفر بیشتر در 23 ساعت گذشته به این بیماری مبتلا به کرونا در این کشور آلوده شده اند ، اکنون تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا به بیش از 199،000 رسیده است.

ایتالیا پس از ایالات متحده (حدود یک میلیون مورد) و اسپانیا (حدود 230،000 مورد) در رده سوم koronaviruses در جهان قرار دارد.

براساس آخرین آمار رسمی منتشر شده توسط آژانس دولتی ایتالیا ، تاکنون حدود 227000 نفر در این کشور آلوده به کرونا ویروس هستند.

در 24 ساعت گذشته ، 333 نفر در کورونا ایتالیا کشته شده اند. تعداد کشته شدگان در روز به دلیل تاج در ایتالیا طی روزهای اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

روسیه

به گفته مسکو تایمز ، 198 مورد جدید از بیماری عروق ویروس کرونا قلب در 64 منطقه روسیه در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

این تعداد شامل افرادی می شود که به طور جدی به این بیماری مبتلا هستند و در 2،93 مورد این بیماری در افراد بدون تظاهرات بالینی مشاهده می شود. مسکو بیشترین تعداد عفونتهای جدید را با 27711 مورد و در کل 45331 پایتخت قرار داشت.

در روزهای اخیر ، 50 بیمار مبتلا به کرونا ویروس در روسیه درگذشت و تعداد کل مرگ و میرها از کروناویروس را به 794 نفر رسانده است.

این در حالی است که دیروز 5 هزار و 579 بیمار بهبود یافتند که تعداد کل بیماران تحت درمان در کشور به 3434 نفر رسید.

درمجموع ، تعداد مبتلایان به كروناویروس به 87 هزار و 147 نفر رسیده است. بنابراین ، روسیه تعداد مبتلایان به تاج از چین را که تعداد بیماران 83.912 نفر است ، در نظر گرفته است.

در اخبار دیگر ، بین مارس و آوریل ، 874 سرباز روسی به این ویروس آلوده شدند.

نمودار زیر رشد بیماران مبتلا به کروناویروس در روسیه را نشان می دهد. رنگ آبی نشانه بیماری است و قرمز نشانه عفونت جدید است.

ترکیه

به گفته آناتولی وزیر بهداشت ترکیه گفت: “امروز بیشترین تعداد بیماران سالم را داشتیم.”

فخرالدین كوزا ادامه داد: “با كاهش فضای ارتباطی ، امروز تعداد تست های تاج را كاهش داده ایم و 2121 مورد جدید كرونا در یك روز گذشته كشف شده و آمار مرگ و میر با مرگ 95 بیمار به 2900 نفر رسیده است.”

وی در پایان اظهار داشت: شب گذشته 4 هزار و 651 بیمار دیگر به کورو ویروس تسلیم شدند و به این ترتیب تعداد بهبودی به 33 هزار و 791 نفر رسیده است.

به نقل از TRT ، اردوغان همچنین برای پنجمین بار از طریق کنفرانس ویدئویی به جلسه کابینه پرداخت و گفت که این مبارزه به عنوان یک کشور و یک ملت آلوده به کرونا ویروس شروع به نتایج مثبتی کرده است. بردگان گفتند: تعداد بیماران مبتلا به تاج روز به روز در حال کاهش است.

رئیس جمهور ترکیه گفت: در طی این روند ، هیچ کس بدون هیچ مشکلی از بیمارستان برگردانده شد و هیچ کس به جز مالک آزاد نشد.

اردوغان با اشاره به نبردهایی که توسط حتی پیشرفته ترین کشورها انجام می شود ، گفت: “ترکیه برای 55 کشور برای کمک به این ویروس کمک های پزشکی ارائه داده است.”

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد: فردا ما لوازم بهداشتی را به ایالات متحده اعم از ماسک ، ماسک صورت ، محافظ ، ماسک N95 ، ابزار پزشکی و ضد عفونی کننده ارسال خواهیم کرد. هواپیماهای نظامی ترکیه فردا وارد ایالات متحده خواهند شد.

اردوغان تأکید کرد که این ممنوعیت هر هفته در 31 استان به عنوان بخشی از مبارزه با شیوع تاج ویروس اعمال می شود و تا عید فطر (23 مه) ادامه خواهد داشت. با شیوع این ویروس ، ما قصد داریم زندگی را به حالت عادی در سراسر کشور برگردانیم.

عربستان سعودی

در بین کشورهای عربی ، عربستان سعودی بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا را دارد. 1212 مورد جدید از کروناویروس در 24 ساعت گزارش شده است.

براساس این گزارش ، عربستان سعودی بیشترین تعداد کروناویروس را در یک روز از زمان شیوع این کشور در اختیار دارد. تاکنون 18 هزار و 811 نفر به این ویروس آلوده شده اند که از این تعداد 144 نفر جان خود را از دست داده اند. در 24 ساعت گذشته 5 نفر جان خود را از دست داده اند.

ایران

در ایران ، در یک سمپوزیوم با روسا و مدیران باغها و دانشکده های فناوری و دانش بنیان ، رئیس جمهور گفت: پاسخگویی به نیازهای اساسی کشور در معالجه و حمایت از بیماری عروق ویروس کرونا قلب ، نشان دهنده قدرت و توانایی علمی کشور در دستیابی به اعتماد به نفس و اقتصاد دانش بنیان است. وی گفت که این نمایشگاه نمایشگاهی از ابتکار عمل یک کشور برای برآوردن این تقاضا و در عین حال فراهم کردن زمین برای صادرات بسیاری از محصولات از جمله ماسک و ضد عفونی کننده و هواکش است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تمام دنیا برای کشف واکسن coronavirus وارد رقابت شده است ، افزود: اقتصاد

از سوی دیگر ، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: از دیروز تا امروز 29 اردیبهشت 2016 ، 999 بیمار جدید کوید 19 براساس معیارهای تشخیصی خاص در کشور شناسایی شده اند.

وی با بیان اینکه تعداد کل بیماران مبتلا به Covid 19 در کشور به 914،72 رسیده است و افزود: امروز پس از 36 روز تعداد موارد Covid 19 در کشور به کمتر از یک هزار رسیده است.

جهانپور اظهار داشت: متأسفانه در 24 ساعت گذشته 96 نفر با 19 فقره كوید جان خود را از دست داده و تعداد كل افراد آلوده به این بیماری به 5 هزار و 806 نفر رسیده است.

مدیر مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون 70 هزار و 933 بیمار بهبود یافته اند و وضعیت 3011 بیمار آلوده به KYD 19 بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: تاکنون 432329 تست در کشور برای تشخیص کوئیت 19 انجام شده است.

310 311

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا