اجتماعی

وزارت بهداشت: در مورد Corona ، واکسیناسیون کودکان را به تعویق نیاندازید

رئیس وزارت بهداشت وزارت واکسن پیشگیری از واکسن در مورد واکسیناسیون 98٪٪ در کشور و میزان موفقیت ایران در منطقه توضیح داد و از مردم خواست که از واکسیناسیون فرزندان خود به تعویق نیایند.

در مصاحبه با دانا نیوز در آغاز هفته جهانی ایمن سازی ، دکتر سید محسن زهرائی ، وی خاطرنشان کرد: مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی هفته جهانی ایمن سازی را در هفته آخر آوریل 2012 (معادل 12 ماه مه هر سال) تصویب می کند: “این اسم برای ترویج استفاده از واکسن ها برای محافظت در برابر بیماری است.” این برای همه سنین است محافظت جان میلیون ها نفر را نجات داده است و به عنوان موفق ترین و گرانترین مداخله بهداشتی شناخته می شود. هدف اصلی از هفته جهانی ایمن سازی امسال ، “واکسن مؤثر” و افزایش آگاهی در سراسر جهان ، در مورد اهمیت جدی ایمن سازی کامل و به موقع ، افزایش آگاهی در طول زندگی و کمک به دستیابی به اهداف توسعه است. سال 2030 میلادی است.

وی گفت: “واکسیناسیون یک استراتژی اولیه برای دستیابی به اهداف بهداشتی دیگر ، مانند کنترل هپاتیت ویروسی ، مبارزه با مقاومت ضد میکروبی ، ایجاد یک محیط سالم تر برای نوجوانان و تقویت مراقبت از نوزاد و بعد از زایمان است.” با وجود پیشرفت بسیار زیاد در برنامه ایمن سازی ، بسیاری از اهداف هنوز از دسترس خارج است. در حال حاضر بیش از 20.4 میلیون کودک در جهان واکسینه نشده یا واکسینه نشده اند.

زهراي اظهار داشت: با وجود موفقيت بسياري كه در نظام سلامت جمهوري اسلامي ايران در واكسيناسيون كودكان و زنان باردار وجود دارد ، بيماري هاي قابل پيشگيري از واكسن به دليل برنامه هاي ضعيف واكسيناسيون هنوز هم در چند كشور همسايه رواج دارد. بیماری هایی مانند فلج اطفال یا سرخک در کشور وجود دارد. مشارکت همه خانواده ها در واکسیناسیون کلیه کودکان و گروه های هدف برای حفظ و ارتقاء سلامت انسان ضروری است.

ترجمه به Assamese: موثرترین مداخله بهداشتی شناخته شده

که کودکان هر سال در جهان می میرند

او هر ساله حدود 2 است. 2. وی حمایت از کودک را یک سرمایه گذاری جهانی برای نجات جان میلیون ها نفر عنوان کرد و افزود: با وجود پیشرفت جهانی ، متأسفانه طبق گفته سازمان بهداشت جهانی در سال 2011 بهداشت ، هنوز 19 میلیون کودک در سال وجود دارند. در جهان آنها از واکسن محروم هستند ، که بیشتر آنها در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند. با وجود پیشرفت جهانی ، متأسفانه طبق آمار سازمان بهداشت جهانی در سال 2015 ، تعداد زیادی از کودکان در سراسر جهان هر ساله در اثر بیماری های قابل پیشگیری از واکسن جان خود را از دست می دهند ، جایی که 3000 نفر از بیماری خارش رنج می برند. گزارش شده است که سرخک بر 112،000 نفر ، 56000 نفر از طریق کزاز در نوزادان ، 10،000،000 توسط Haemophilus آنفلوانزا ، 400،000 توسط اسهال ویروسی ، 88،000،000 نفر به هپاتیت B و 920،000 نفر از طریق پنومونی مبتلا شده است. این معادل 25 درصد مرگ و میر در بین کودکان زیر پنج سال در جهان است که با واکسن می توان به راحتی از آن جلوگیری کرد. واکسیناسیون یکی از شناخته شده ترین مداخلات بهداشتی برای ارتقاء سلامت کودکان است ، زیرا واکسن سرخک از مرگ و میر 21 میلیون کودک در سراسر جهان بین سالهای 2000 تا 2011 جلوگیری می کند.

سندی را برای ریشه کن کردن سرخک در ایران دریافت کرد

رئیس دفتر واکسن پیشگیری از واکسن وزارت بهداشت گفت: «ایران سابقه طولانی واکسیناسیون را دارد. “با این وجود ، برنامه جدید تولید واکسن در سال 1919 رسما در کشور راه اندازی شد و ما توانستیم سریعتر واکسن های بالاتر و بالاتر را تهیه کنیم.” بیایید به 95٪ رتبه های برتر جهان برسیم. در طی 15 سال گذشته ، پوشش واکسیناسیون با افزایش همکاری و فرهنگ خانواده ، حدود 95٪ اهداف را هدف قرار داده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر همه کودکان در کشور علیه دیفتری ، سیاه سرفه ، کزاز ، فلج اطفال ، سرخک ، سرخچه ، سرخک ، سل ، سل ، هپاتیت B و آنفلوانزا آنفلوز آنفلوانزا واکسینه می شوند. سرخک مادرزادی و سرخچه ، کزاز نوزادی در آستانه انقراض. این کشور به مدت 20 سال از بیماری فلج اطفال محروم شده است و دیفتری ، سیاه سرفه و سوزاک کنترل شده است. میزان حامل مزمن هپاتیت B از 3 درصد در سال 1991 به کمتر از نیمی در سالهای اخیر کاهش یافته است. سال گذشته ، ما نیز تأیید سازمان بهداشت جهانی برای ریشه کن کردن ویروس های سرخک بومی را دریافت کردیم.

وضعیت واکسیناسیون اتباع بیگانه در ایران

وی در مورد وضعیت واکسیناسیون اتباع بیگانه در ایران گفت: “این برنامه توسعه واکسیناسیون ، که از سال 19363 آغاز شده است ، بر کل گروه هدف ، صرف نظر از جنسیت ، نژاد ، قومیت ، مذهب و … نظارت دارد.” بر این اساس ، یک برنامه واکسیناسیون برای همه شهروندان ، مانند ایرانیان وجود دارد. از طرف دیگر ، ممکن است چالش هایی وجود داشته باشد که نتوانیم به طور کامل به آنها بپردازیم. طبق بررسی انجام شده در کشور ، شیوع واکسیناسیون حدود 98.6٪ گزارش شده است ، اما وقتی به گروه شهروندان نگاه می کنیم می بینیم که میزان واکسیناسیون این افراد پایین و حدود 91٪ است ، که این نشان می دهد برخی از این موارد ناشی از جهل است. ممکن است نتواند واکسینه کند. بر این اساس ، ما باید پوشش خود را در جایی که زندگی می کنیم افزایش دهیم.

نحوه واکسینه شدن در برابر هپاتیت

زهرا با تأکید بر اینکه تمام واکسن های موجود در برنامه ملی واکسیناسیون برای همه رایگان است ، گفت: “به عنوان مثال ، یک واکسن ترکیبی از جمله دیفتری و کزاز نیاز به واکسینه شدن بزرگسالان در هر 10 سال یکبار دارد.” اینگونه نیست و طبق دستورالعمل انجام می شود.

وی گفت: “در گذشته ، افرادی كه سه واكسن هپاتیت داشتند و آنتی بادی های لازم را در خون خود داشتند ، آزمایش شدند.” آنها هیچ آزمایشی ندارند.

خدمات ایمن سازی را در شرایط کرونری به تأخیر نگذارید

وی در پاسخ به این سؤال که درباره تغییراتی در برنامه دپارتمان کورونا وجود دارد ، گفت: “کوید بر فعالیتهای زیادی از جمله 19 واکسن بیماری تأثیر گذاشته است.” خوشبختانه در کشور ما توانسته ایم خدمات واکسیناسیون را حفظ و ارائه کنیم. ما از ابزارهای رسانه ای استفاده می کنیم تا به مردم بگوییم که درباره واکسیناسیون فرزندان خود فکر کنند و واکسن را رها نکنند. کاهش پوشش واکسیناسیون در سطح ملی ممکن است باعث شود شبکه بهداشت و درمان کشور درگیر بیماری قلبی عروق بیماری کرونا به عنوان یک بیماری قابل پیشگیری از واکسن شود ، بنابراین توجه به این نکته ضروری است که کلیه رهنمودهای پیشگیرانه در مراکز درمانی و مراکز درمانی اجرا شده است. خانواده ها نباید فکر کنند که هنگام مراجعه به مرکز برای واکسن های لازم ، در معرض خطر انقباض ویروس قرار دارند.

با این حال ، دانش آموزان دبستان واکسینه می شوند

زهرا با توجه به آمادگی وزارت بهداشت برای واکسیناسیون دانش آموزان دبستانی و متوسطه در صورت وقوع کورو ویروس ، گفت: “کودکانی که قرار بود اوایل ماه اکتبر وارد مدرسه شوند ، باید زمان کافی برای واکسیناسیون داشته باشند تا کنترل راهپیمایی ها کنترل شود.” وجود خواهد داشت در نتیجه توصیه می کنیم خانواده ها براساس تاریخ تولد فرزندان خود واکسیناسیون ارائه دهند. در اوت و سپتامبر نیازی به واکسیناسیون نیست. مطمئناً در دانشگاه های پزشکی از مردم بهتر خدمت می شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا می توان از واکسن آنفولانزا برای جلوگیری از برخی از عوارض یا جلوگیری از ابتلا به برخی بیماری های Covid 19 استفاده کرد ، تا اینکه واکسن کروناویروس که به عنوان ترکیبی از آنفلوانزا و علائم تاج داده می شود ، کشف شد. وی گفت: واکسن آنفلوانزا همانطور که از نام این بیماری مشخص است مخصوص ویروس آنفولانزا است و به دلیل تغییر جزئی ویروس آنفولانزا هر ساله به افرادی که نیاز به واکسینه شدن دارند توصیه می شود واکسن جدیدی دریافت کنند. بنابراین واکسن آنفولانزا به دلیل تغییر ویروس نمی تواند 100٪ تأثیر داشته باشد. واکسن ها به طور معمول روی ویروس خاص خود کار می کنند. بنابراین واکسن آنفولانزا به هیچ وجه قابل استفاده نیست.

وی در مورد هشدار شیوع سرخک در بیماری کرون ، اظهار داشت: درمورد بیماریهای قابل پیشگیری از واکسن باید مواردی در نظر گرفته شود. آنچه تاکنون در ریشه کن کردن و کنترل بیماریهای قابل پیشگیری از واکسن به دست آمده است این است که اگر هر دلیلی به دلیل واکسیناسیون زیاد کاهش یابد ، می توان آن را به طور عادی بهبود یافت و همیشه این خطر وجود دارد. ما از شیوع بالای سرخک در سالهای اخیر به دلیل عدم کفایت واکسیناسیون در این کشورها در کشورهای اروپایی شنیده ایم. ما توانسته ایم بیماری های قابل پیشگیری از واکسن را در کشور کنترل کنیم ، اما این بدان معنا نیست که این بیماری در سایر نقاط جهان وجود دارد و بیماری هایی مانند سرخک که از تاج ترافیکی مسری است ، می توانند نقاط مختلف بدن را آلوده کنند. .

چرا HIV هنوز واکسینه نشده است؟

در مورد تولید واکسن ، زهرائی گفت: “تولید واکسن یک فرآیند پیچیده است ، می تواند سالها طول بکشد تا واکسن تولید شود. به عنوان مثال ، تقریباً 30 سال است که همه محققان در تلاشند تا واکسن را برای ویروس HIV تهیه کنند ، اما هنوز نتیجه ای نگرفته اند. بنابراین تولید واکسن یک فرآیند آسان نیست ، آنها باید بخش مؤثر بیماریزای موجود را شناسایی کنند سیستم ایمنی بدن را می توان با پایداری تحریک کرد و سپس از آن برای ساخت واکسن استفاده کرد.گاهی اوقات مطالعات در این زمینه چندین سال طول می کشد و هنگامی که ماده مؤثر شناسایی شد ، درمورد آزمایشات بالینی بحث خواهیم کرد.این مطالعات نشان می دهد که این ماده برای انسان بی خطر است. اینکه آیا این مسئله در نسل بشر مؤثر است یا خیر ، بنابراین طبق گزارش ما نیز یک سال هستیم من نمی توانم تصور در نظر گرفتن زمان به تولید واکسن.

وی افزود: نکته بعدی این است که تولید انبوه یک واکسن نیز به زمان نیاز دارد و تولید کنندگان واکسن زمان قابل توجهی را می طلبند تا اثبات کنند که هرگونه واکسن ایمن و مؤثر است ، تا زمانی که نتوانیم آن را تولید کنیم تا استانداردهای جهانی را رعایت کند. در کشور ما نیز بسیاری از واکسن ها که شامل برنامه ملی واکسن هستند و ما نیز تولید می کنیم خاورمیانه تنها کشوری در جهان است که واکسن تولید می کند و این یک افتخار بزرگ برای این کشور است.

سرانجام ، تولید داخلی واکسن HPV

وی گفت: “آزمایشات بالینی این واکسن در حال انجام است و ما منتظریم این روند به اتمام برسد ، اما ممکن است این مطالعه به دلیل شیوع عروق بیماری کرونا به تأخیر بیفتد.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا