اجتماعی

روزه در عصر تاجگذاری

یک آسیب شناس عفونی روزه گرفتن در بیماری کرون را توصیه می کند.

در مصاحبه با دکتر مسعود مردانی دانا نیوز ، وی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در این ماه با توجه به وضعیت ماه رمضان ، گفت: امسال ماه مبارک رمضان با سالهای دیگر متفاوت است و حال و هوای آن متفاوت است زیرا ما با همه گیر بیماری کرون روبرو هستیم.

وی گفت: “بسیاری از آنها می توانند بیماری قلبی عروق کرونا ویروس داشته باشند.” دستورالعمل های منتشر شده توسط همکاران ما در گروه غدد درون ریز و متابولیسم به وضوح بیان می کند که مبتلایان به بیماری قلبی و بهبودی قلب و عروق کرونا ویروس نباید تا شش هفته بهبودی روزه بگیرند. از آنجا که سکته قلبی ، ریه ها ، دستگاه گوارش ، کلیه ها ، پوست و غیره ، بیشتر اعضای بدن انسان آلوده شده و از مشکلات رنج می برند.

وی گفت: “در عین حال ، افرادی که به بیماری انسداد عروق قلب یا بیماری زمینه ای و جلوگیری از روزه گرفتن ندارند ، می توانند در سالهای گذشته روزه بگیرند.” البته سعی کنید مایعات بدن خود را هنگام صبحانه و افطار تنظیم کنید به محض اینکه هوا کمی گرمتر شود تا مدت زیادی تشنه نشوید.

مردانی گفت: “مهمترین چیز این است که در ماه مبارک رمضان در خانه باشید ، به خصوص اگر یکی از اعضای خانواده از علائم مشکوک عفونت ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی مانند سرفه ، عطسه ، آبریزش بینی ، تب و لرز رنج ببرد.” .. ، برای جدا کردن این شخص در خانه و جدا کردن او و رعایت فاصله اجتماعی هم در روز روزه گرفتن و هم در خانه و هم در دفتر.

وی همچنین گفت: اگر افراد علائمی دارند ، باید یک و نیم متر از دیگران دور باشند. از آنجا که ممکن است برخی از افراد ویروس داشته باشند ، ممکن است علائمی نداشته باشند.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا