حوادث

در کمتر از دو دقیقه یک میلیارد از حساب یک شخص سرقت کنید

آفتاب نیوز:

سرهنگ تورج کاظمی در توضیح این خبر گفت: “16 فوریه گذشته ، یک زن 30 ساله به نام (AFS) ساکن تهران به شهر پیروزی رفت و به دفتر دادستان جرایم رایانه ای (منطقه 31 تهران) شکایت کرد.” وارد سایت سیم کارت تلفن مجدد ایرانسل شدم که با قیمت ارزانتری فروخته شد ، بنابراین پس از طی کردن مراحل و وارد کردن اطلاعات کارت بانکی ، عملیات بانکی انجام نشد. در کمتر از یک دقیقه ، متوجه شدم که 5 میلیون ریال از حساب بانکی من سرقت شده است. است

این مقام پلیس با اشاره به اینکه سایر موارد مشابه به پلیس فتا ارجاع شده اند ، اظهار داشت: مهندسان پلیس FATA در تحقیقات مقدماتی شناسایی کرده اند که متهم با سرقت حساب های بانکی جعلی از حساب قربانیان از یک حساب بانکی یکبار استفاده کرده است. .

در کمتر از دو دقیقه یک میلیارد از حساب مردم سرقت کنید

وی گفت: ماموران پلیس فتا بعداً در تحقیقات پلیس فهمیدند که پول سرقت (H-H) به حساب شخصی به نام واریز شده است. در عوض ، او مبلغ ماهانه خود را به حساب خود می پردازد.

پس از اعتراف متهم ، ماموران پلیس با تلاش پلیس ، تلاش های متهم دوم را در این پرونده شناسایی كردند و مأموران توانستند وی را به صورت محرمانه بودن وی بازداشت كنند و برخی وسایل و تجهیزات سرقت شده را از مخفیگاه وی كشف كنند.

وی اظهار داشت: “پس از تحقیقات پلیس ، کارآگاهان دریافتند که با گروهی از سارقان فضای مجازی روبرو شده اند و سپس با همکاری سایر متهمان ، موفق به شناسایی این دو متهم شده که از سوی کاربران فضای مجازی به سرقت رفته بودند.”

این مقام سایبری گفت: دو متهم دیگر در حلقه در یورش های مختلفی شناسایی و دستگیر شده اند. وی گفت: متهم با مراجعه به اسناد پلیس به جرم خود اعتراف کرده و گفته است که آنها با روش های مختلفی از جمله خرید طلا و سرقت وجه در پولشویی دست داشته اند. ما چرخه بانکی را گرفتیم و بالاخره طلای خریداری شده را فروختیم و مبلغ را بین ما تقسیم کرد.

رئیس پلیس فتا در تهران بزرگ با بیان اینکه کارشناسان از سرقت یک میلیارد صندوق املاک و مستغلات تخمین می زنند ، گفت: هم اکنون این 16 پرونده توسط پلیس فتا در حال بررسی است.

وی گفت: “مجرمان سایبری از استراتژی های مهندسی اجتماعی برای سرقت اطلاعات کاربران و برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی قربانی خود استفاده می کنند.” “طراحی صفحات جعلی یکی از مهمترین نمونه های تاکتیک های کلاهبرداری در فضای مجازی است. خرید آنلاین خود را از سایت های معتبر و مهم با نماد اعتماد الکترونیکی انجام دهید.

وی گفت: “شهروندان باید رایانه های خود را به سیستم عامل و آنتی ویروس ارتقا دهند و اطمینان حاصل کنند که از دروازه اصلی بانک https استفاده می کنند.” “مردم هنگام خرید آنلاین باید مراقب باشند.” (پورتال بانکی جعلی) گرفتار نشوید. دلیل این امر این است که این افراد صفحات کپی مشابه صفحه اصلی را ایجاد می کنند و عمدتاً سعی می کنند اطلاعات بانکی مهم کاربران را بدزدند.

دکمه بازگشت به بالا