اجتماعی

برای حفظ سلامتی خود و دیگران در روزهای خونین ، خون اهدا کنید

یک آسیب شناس عفونی گفت: اهدای خون باعث عفونت عروق بیماری کرونا نمی شود. وی گفت: “مبتلایان به بیماری عروق بیماری کرونا قلب می توانند برای محافظت از سلامت و سلامتی دیگران خون اهدا کنند.”

در مصاحبه با دانا نیوز ، دکتر مینو مهراج وی در مورد احتمال ابتلا به عفونت عروق بیماری کرونا از طریق اهدای خون گفت: باید توجه داشت که سن اهدا کنندگان مداوم ما بیشتر شده است و باید فرهنگ اهدای خون در بین جوانان ایجاد شود. حتی قبل از کرونا ، از فرهنگ خون به عنوان روشی مؤثر برای حفظ سلامتی خود و دیگران استفاده نمی شد ، بنابراین جوانان استرس زا بودند ، اما اهدا نکردند. اهدای خون نه تنها چیز خوبی است بلکه برای سلامتی شما نیز مفید است.

وی افزود: در عین حال لازم به ذکر است که هم اکنون افراد می توانند درخواست اهدا خون کنند در مراکز اهدای خون مراقبت از دریافت خون انجام می شود و از توصیه های بهداشتی پیروی می کنند و در عین حال خون اهدا شده را نیز بررسی می کنند. و اگر مشکلی در اهدای خون وجود دارد ، آنها آن را نمی پذیرند.

وی گفت: “براساس مطالعات و شواهد ، مادر کورونا عفونت جنینی ندارد و مادر کرونا می تواند نوزاد خود را به شیر مادر شیر دهد.” با این حال ، مراکز اهدای خون ابتدا خون اهدا شده را آزمایش می کنند و سپس آن را مصرف می کنند.
مهرز می گوید: “افراد مبتلا به این روزها می توانند تحت هر شرایطی خون اهدا کنند و این کار بسیار خوبی است ، زیرا برای سلامتی شخص و سلامتی افراد و بیماران دیگر موثر است.” بنابراین ، افراد می توانند با رعایت مشکلات بهداشتی و حفظ فاصله جسمی و اجتماعی ، برای اهدای خون مراجعه کنند.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا