اقتصادی

توافق نامه تهران و دوحه در مورد همکاری مشترک انرژی و سرمایه گذاری

وزیر نیرو و وزیر صنعت و تجارت قطر با توافق رئیس جمهور کمیسیون اقتصادی مشترک دو کشور برای همکاری دو جانبه در زمینه انرژی و سرمایه گذاری موافقت کرده اند.

دانا نیوز گفت: شیوع ویروس ویروس کرونا و استفاده از فرصتهای زمانی و توسعه بیشتر روابط بین روابطی بعد از جلسه کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و قطر که در آوریل امسال در اصفهان برگزار شد به تعویق افتاد. جلسه ویدئویی کنفرانسی با حضور رضا اردکانیان وزیر انرژی کشورمان و علی بن احمد الکواری وزیر تجارت و صنعت قطر به عنوان رئیس ایرانی کمیسیون برگزار شد.

رضا اردکانیان در یک کنفرانس ویدئویی با رئیس قطر کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی گفت: کلیه اسناد و پیش نویس اسناد مورد نیاز برای تهیه پیش نویس و تصویب کمیسیون مشترک در مورد ایران آماده است و با طرف قطر به اشتراک گذاشته می شود. از جلسه کمیسیون مشترک تا پایان ، هر دو طرف پرونده ها را تأیید می کنند.

رؤسای جمهور ایران و قطر کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی توافق کردند که در اوایل ماه مه یک نشست مشترک کمیسیون تشکیل دهند تا به فاجعه منا و پایان دادن به وضعیت اولیه خود بازگردد. .

دو طرف همچنین توافق کردند که در یک جلسه کنفرانس ویدئویی با اسناد و مدارک هر دو طرف به توافق برسند و این موضوعات برای توافق به منظور کمک به پیشرفت مورد بحث قرار خواهد گرفت.

در این جلسه ، وزیر انرژی ایران و طرف قطر نیز به معرفی مشارکت کنندگان پرداختند که از هفته آینده موضوع را بین دو کشور پیگیری می کنند و پیش بینی می شود برای تهیه مقدمات به توافق برسند.

وزیر انرژی ضمن تشکر از وضعیت قطر در وضعیت Corona ، وضعیت کشور ما را تشریح کرد و از ایران به دلیل کمکهای پزشکی قطر در مبارزه با کرونا و همکاری دو کشور در برخورد با کورونا تشکر کرد. این بیماری آماده سازی خود را اعلام می کند.

اردکانیان اظهار داشت: اگرچه کورونا سختی ها و مشکلات زیادی را برای بشر ایجاد کرده است ، اما نتایج مثبتی از جمله نزدیکی و نزدیکی کشورهای دوست و همسایه داشته است.

در پایان وزیر نیرو از قطر ایرویز برای ارائه خدمات بهداشتی رایگان به ایران به سایر کشورها و شرکت های بین المللی تشکر کرد.

طرف قطر ضمن تشریح اوضاع تاج گذاری کشور ، آمادگی همکاری در این موضوع را ابراز کرد و ابراز تمایل کرد که برای توسعه روابط بین دو کشور کمک کند.

در عین حال ، هر دو طرف ابراز خوشبینی کردند که تصمیم نهایی وزرا در آینده نزدیک خبرهای خوبی را از نمایندگان تمام عیار دریافت خواهد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا