اجتماعی

وزیر بهداشت به سؤالات زمانی هر اقتصاددان پاسخ می دهد

وزیر بهداشت در نامه ای به مسعود نیلی ، اقتصاددان ، به سؤال کرون پاسخ داد.

به گزارش دانا نیوز ، دکتر سعید دا نامکی در این نامه خطاب به دکتر مسعود نیلی:

“استاد عزیز دکتر نیلی
سلام و احترام
سرمقاله حضرتعالی را در یکی از تخصصی ترین روزنامه ها به نام Dunya Ektesad خواندم و ابراز محبت خود را نسبت به او و همکارانم.

بدون شک ، بزرگترین آرزوی بنده و نگهبان کشور من یک گذرگاه معتبر از کمترین پیچیدگی برای مردم محترم ایران از این بحران باریک در تاریخ سیستم بهداشت جهانی است که در طی صد سال گذشته جبران ناپذیر بوده است. ذکر این نکته حائز اهمیت است که علی رغم همه زحمت های این طوفان هولناک ، از شما برای مراقبت شما سپاسگزارم و جواب سوالات منطقی را دارم که ممکن است در ذهن سایر اندیشمندان و خردگرایان کشور من باقی بماند. اگر بتوانم تاریخ و هویت این بیماری را در جهان و ایران طی کنم و بخواهم با ذات بیان شما کار کنم ، مهمترین مواردی که می توان گفت:

1. با همه فراز و نشیب های موجود در این مقاله ، آنچه که در جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با COVID-19 رخ داد ، مبتنی بر روش علمی و اصول منطقی مبارزه با بیماری های عفونی و احتمالاً یکی از دلایل آن بود. به عنوان رئیس بهداشت و درمان و مدیریت و ریشه کن کردن بیماری های عفونی مانند مالاریا ، سل ، فلج اطفال ، ژامبون ، حشیش و کزاز ده ها سال پیش ، آن تجربه فروتنانه و همچنین تجربه طولانی مدت پیش بینی ، تهیه و مدیریت بیماری ، از ایثار جهادی همکارانم در سراسر کشور استفاده شد. در مواجهه با تحریم ها و جنگ های اقتصادی ، یک بیمار B است راجر پشت بود. Arstany Hike در معرض قله های همه گیر در آنجا و در شهرهای بدون دارو یا شرایط پزشکی قرار گرفته است. این مدل از مدیریت بیماری عروق کرونا ویروس ، که ممکن است بی نظیر برای سرزمین عزیزمان در نظر گرفته شود ، در آینده به عنوان یک الگوی ملی موفق خواهد شد.

2 وی در اواخر ژانویه و در همان روز تحمیل محدودیت ، بیمار شد. من آخر هفته آخر هفته خواستار جلسه اضطراری با حضور معاون اول رئیس جمهور برای متوقف کردن حمل و نقل هوایی مستقیم از چین به کشورمان و برعکس شدم و بلافاصله پس از تشخیص اولین موارد آلودگی در کشور ، پیشنهاد شدیداً محدودیت ها در دانشگاه ها ، مدارس ، جوامع ارائه شود. نمازهای زوما ، ازدواج ها و مراسم عزاداری ، آتیکاف ، رهیان ظهر ، درب مقدس ، سینما ، تئاتر ، استادیوم و غیره ، حتی اگر مشکل باشد با همدلی دنبال می شدند. پس از آن مرحله بعدی مسافت اجتماعی در قالب محدودیت های راهنمایی و رانندگی به مدت دو هفته به تصویب رسید که جزئیات آن فاش شد.

امروز می توانیم با افتخار بگوییم که هرچه در دنیای پول ، فناوری ، تجهیزات و امکانات ناشی از بیماری اتفاق می افتد ، هر کس با روش های علمی مدیریت بیماری ، بویژه افراد محترم ، به اصول بهداشت و زندگی پایبند است. در خانه ، اجرای برنامه های مسافت ، برنامه همبستگی ملی در برابر کرونا و عزیمت کارکنان بهداشت از موج گسترده مدیریت بیماری ها در سراسر کشور و در اکثر استان ها به دروازه های کنترل و کنترل رسیده ایم.

بدون شک اپیدمی همه گیر مانند در زمینه داروها ، واکسن ها و درمان های تخصصی و نبود فاصله فیزیکی و مونتاژ و تراکم جمعیت ، مؤثرترین مؤلفه های کاهش سیستم های بیماری است ، زیرا مدیران ارشد سیستم های بهداشتی همچنان به اجرای پروژه ها می پردازند. فاصله جسمی و اجتماعی فرصتی طلایی برای آنها است که بتوانند صبور باشند و به درستی موارد مخرب را کشف کنند ، آنها را جدا کنند و زنجیره انتقال را به سرعت قطع کنند.

بدیهی است که ماندن طولانی مدت در خانه و خاتمه دادن به مشاغل و به تبع آن كاهش ترافیك ، اقدامات اقتصادی ویژه ای را می طلبد كه مدت هاست با توجه به عدم امكان جبران خزانه به عنوان اپیدمی شما ، از این نگرانی ابراز می شد. از نظر اقتصادی ، ما و همکاران خود مجبور بودیم راه حلی ارائه دهیم تا با تدوین و اعمال دستورالعمل ها ، به تدریج شکافی در اقتصاد تاریک کشور گشوده شود که این امر تأثیر جدی بر سیستم سلامت نخواهد گذاشت.

بنابراین ، با تلاش بی امان ، طرحی را به نام “فاصله هوشمند” ایجاد کرده ایم که در آن می توانیم خطر ابتلا به ضرر و زیان را برای اقتصاد کشور بخصوص در زمینه تولید توسط سازمانهای تجاری کم ریسک و براساس رعایت دقیق دستورالعمل ها کاهش دهیم. با بازگشایی وب سایت که توسط وزارت بهداشت طراحی شده است به شما اطلاع داده می شود که این یکی از علمی ترین اسناد در این زمینه در زمین است.

امیدوارم با رعایت اجرای مداوم این پروتکل ها ، بتوانیم تاثیر بازگشایی را در افزایش عوارض و مرگ و میر کاهش یابد. به محض اینکه شاهد تأثیر منفی در مدیریت بیماری باشیم ، رفلکس فوری را جایگزین خواهیم کرد و خواستار از سرگیری وضعیت انقباض هستیم. دلیل این امر این است که ما معتقدیم که هیچ اتفاق فاجعه آمیز در مؤلفه های اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی کشور وجود ندارد به جز طولانی کردن مدت زمان بیماری.

وی در پاسخ به سؤال شما در مورد اینکه این بیماری در ماه های آینده با ما چه خواهد کرد ، باید این واقعیت تلخ را تصدیق کنیم که من بارها گفته ام که همه کشورهای جهان و سازمان بهداشت جهانی پاسخی ندارند.

همه با ویروس شطرنج ناشناخته بازی می کنند. در حالی که پیش بینی های همه گیر ما هنوز هم معتبر است ، اما تغییرات نامشخص در آینده جهان ، همه کارشناسان را ناامن کرده است. آنچه ما از اجداد ویروس موجود می دانیم با رفتار این کودک نامشروع یکسان نیست و می توان با تبادل اطلاعات در مورد تخمین های معتبرتر از آینده با تبادل اطلاعات اظهار نظر کرد.

همچنین می خواهم بگویم که اگر باز کردن انگشتان محکومیت برای سلامتی و زندگی مردم مشکل ایجاد کند ، این نیز علامت این است که در سیستم سلامت و مدیریت بیماری تخصص دارم. دانش علمی و عملیاتی را به صحنه آوردم.

آنچه همکاران و اقتصاددانان شما به عنوان یک نگرانی ملی برای اقتصاد کشور ابراز کرده اند ، ما را به سمت انتخاب میانه سوق داده است. وقتی صحبت از سلامتی شد ، می گوییم آب آلوده ننوشید اگر آنها می گویند در این بیابان خشک آب دیگری وجود ندارد ، می گوییم حداقل آن را بنوشید. در زمینه اقتصاد و جامعه شناسی ، همه دانشمندان باید در این مواقع دشوار در کنار مشاوران بهداشت و درمان کشور بایستند و راه حلهای دیگری پیدا کنند تا همکاران من فقط نگران سلامتی مردم باشند ، نه اقتصاد ، سیاست ، فرهنگ ، روابط بین الملل و غیره.

Hafeez ، این لباس را نپوش / شیخ پاکادمان ، ما را خواهد بخشید
افتخار بزرگ زندگی طولانی است
نام دکتر صمد “

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا