بین الملل

ایالات متحده ادعاهای جدیدی را علیه چین مطرح کرده است

وال استریت ژورنال چهارشنبه شب گزارش داد که وزارت امور خارجه تهران در گزارشی اظهار داشت چین اخیراً چندین آزمایش هسته ای را با مواد منفجره بسیار کم انجام داده است.

در این گزارش آمده است: چین آزمایش هسته ای احتمالی را برای تسهیل چراغ های دامان انجام داده است. لپ تاپ نور در سین کیانگ ، استان شمال غربی چین واقع شده است.

در بیانیه صادر شده در روز جمعه ، ایالات متحده این ادعاها را تکذیب کرد و گفت: “مشابه اطلاعات آمریکا ، ادعاهای بی اساس چندین بار مطرح شده است.

Der Spiegel گفت ، این عملیات مخفی در اوایل سال 2019 انجام شد ، در این زمان 20 کلاهک هسته ای B-61 آمریکا به مدت دو روز برای استقرار دو نرم افزار جدید به ایالات متحده ارسال شد. آنها را نصب کنید. به گفته اشپیگل ، دولت آلمان همچنین با ایالات متحده همکاری کرده و یک منطقه هشت ساعته بدون حرکت را ایجاد کرده و ارتش خود را برای مدت هشت ساعت در یک موقعیت محتاط نگه داشته است.

بمب هسته ای B-7 مهمترین و رایج ترین سلاح هسته ای در زرادخانه ایالات متحده پس از جنگ سرد است. این بمب قادر است قدرت انفجاری حداکثر 340 کیلو وات را منفجر کند و به گونه ای طراحی شده است که توسط هواپیماهای پر سرعت ساخته شود.

اخیراً ، وزیر دفاع آمریكا مارك اسپر بر لزوم نوسازی تسلیحات هسته ای آمریكا هنگام بازدید از پایگاههای نیروی هوایی آمریكا تأكید كرد.

310 311

دکمه بازگشت به بالا