اجتماعی

گزارش مقدماتی مدیریت بحران در مورد خسارت سرما و باران در کشورسخنگوی سازمان مدیریت بحران در کشور گفت: باران های اخیر به برخی راه ها ، محصولات باغی و کشاورزی و غیره آسیب رسانده است.

علی بختیاری در مصاحبه با دانا نیوز وی با تشریح خسارات ناشی از باران اخیر که عمدتا به دلیل سیلاب بوده است ، اظهار داشت: بارش باران باعث روان شدن و شستشوی زیرزمینی شد که منجر به رانش زمین و ریزش سنگ در برخی از گذرها و محورها شد. از جمله آنها ، ریزش سنگ در امتداد محور فیروزکوه ، محور شالوس ، خزر ، امامزاده داوود و تعدادی مسیر روستایی است. خوشبختانه با حضور عوامل راهداری برخی از این مسیرها مرمت شده و تلاش برای احیای سایر مسیرها در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه گزارشی از وقوع سیل جزئی در برخی شهرها و معابر در استانهای همدان ، کوم ، سمنان ، تهران ، فارس ، کرمان ، کردستان ، مازندران ، گیلان ، کرمانشاه و … داریم و گفت: “این موارد وجود ندارد. آسیب بزرگی وارد کرده اند. ” اما برف ، باران و تگرگ به برخی محصولات زراعی و باغی در برخی استانها آسیب رسانده است.

سازمان مدیریت بحران بی رحمانه کشور با بیان اینکه کاهش شدید دما در برخی استان ها به برخی از محصولات باغی و کشاورزی نیز آسیب رسانده است ، افزود: تعدادی از دامها نیز به دلیل صاعقه جان خود را از دست دادند.

بختیاری با بیان اینکه هنوز اندازه دقیق این خسارت ها برآورد نشده است ، افزود: کارشناسان اندازه این خسارات را تخمین می زنند و پس از مشخص شدن آن ، مدیریت ضد بحران کشور برای حمایت از اقدامات برای جبران خسارات آغاز می کند.

انتهای پیام


کلیه محتوای این سایت بر اساس سیستم خبررسانی آنلاین، اقدام به انتشار محتوا می نماید، فلذا مسوولیت همه محتوای سایت بر عهده پایگاه های اصلی بوده و سایت دانا نیوز هیچ مسوولیتی در قبال نوشته های سایت ندارد.

دکمه بازگشت به بالا