بین الملل

پمپئو: مردم عراق مسئول تشکیل دولت هستند ، نه جناح های حزب اللهوزیر امور خارجه آمریكا امروز (سه شنبه) اعلام كرد كه فقط مردم عراق مسئولیت تشکیل دولت را بر عهده دارند و فرماندهان نظامی حزب الله نمی توانند نخست وزیر بعدی را انتخاب كنند.

به گزارش دانا نیوز ، مایک پومپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا در كنفرانس مطبوعاتی در وزارت امور خارجه واشنگتن اظهار داشت: كشور وی از هر نخست وزیر عراق كه به دنبال پیشبرد و ترقی كشور است ، پشتیبانی می كند. ایالات متحده به دنبال یک عراق پایدار است و نگرانی دارد که سایر کشورها نام خود را به عنوان نخست وزیر به بغداد تحمیل کنند.

وی گفت: “فقط مردم عراق قادر به انتخاب نخست وزیر بعدی عراق نخواهند بود.” ما باید تلاش کنیم تا عراق مستقل بسازیم و این کشور را درگیر مشکلات بین آیینی نکنیم.

وی بر لزوم توجه به عراق تأکید کرد و گفت اکنون با بحران مربوط به عراق حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. باش

وی گفت: “در اواسط ماه ژوئن ، ایالات متحده پیشنهاد داد تا پس از شیوع تاج ویروس با دولت عراق مذاکره کند و کلیه موضوعات استراتژیک از جمله آینده حضور نظامی آمریکا در عراق در نظر گرفته می شود و ما سعی خواهیم کرد روابط خوب خود را بهبود بخشیم.” بیایید عراق را ادامه دهیم.

وی گفت: “حضور کورو ویروس نباید توانایی ما در مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق را محدود کند.”

پیش از این وزیر امور خارجه عراق نوشت كه وزارت امور خارجه آمریكا پیامی از وزارت امور خارجه آمریكا دریافت كرده بود كه از ایالات متحده خواسته بود برای مذاكره در چارچوب استراتژیك و بازنگری كامل در مورد روابط دوجانبه آینده در حوزه های مختلف اقتصادی و فرهنگی دعوت كند. ، امنیت و منطقه ای.

نخست وزیر استعفا یافته عراق همچنین از توسعه گفتگو استراتژیک بین دولت بغداد و واشنگتن استقبال کرد.

روابط عراق و ایالات متحده از زمان ترور سردار كاسم سلیمانی ، فرمانده نیروهای كودت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معاون رئیس سازمان اقدام ملی در مورد یك حمله هوایی آمریكا در فرودگاه بین المللی بغداد بدتر شده است.

انتهای پیام


این نوشته از سایت به وسیله سامانه آنلاین، اقدام به انتشار خبر می نماید، لذا مسوولیت تمامی محتوای منتشر شده در سایت بر عهده منابع خبری بوده و سامانه آنلاین دانا نیوز هیچ مسوولیتی در قبال همه محتوای سایت نخواهد داشت.

دکمه بازگشت به بالا