اجتماعی

ما با ایجاد یک محیط امن برای سلامتی در مدارس با این چالش روبرو هستیمدانا نیوز / بوشهر مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر اظهار داشت: اگرچه پس از تعطیلی ، همه مدارس استان با محوریت فرماندار و با همکاری شهرداری ها و مناطق روستایی ضد عفونی شدند ، اما واقعیت این است که مطابق پروتکل های وزارت بهداشت ، شرایط ایمنی ایجاد شود. ما در رفع نیازهای درمانی خود با چالش ها و مشکلاتی روبرو هستیم.

کریم علیموراد امروز در جلسه کارگروه شبکه اجتماعی دانشجویی (شاد) اظهار داشت: ماموریت اصلی ما آموزش است و در این شرایط خطرناک اجازه بسته شدن روند آموزش را از طریق آموزش مجازی نخواهیم داد. البته صلح و امنیت برای خانواده ها و دانش آموزان برای ما اولویت دارد.

وی افزود: اگر تصمیمی برای بازسازی مدارس اتخاذ شود ، ستاد استان پیشگیری ، مقابله و ضد تاج و تخت قطعاً همه جوانب را مرور و بهترین تصمیم را می گیرد. اما طبق پروتکل پیشنهادی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، ارائه آموزش با مواد و امکانات آموزشی لازم تقریباً غیرممکن است و تا زمانی که این موارد برآورده نشود ، می توانیم اطمینان خود را در اختیار خانواده های عزیز قرار دهیم. و برای مقامات محلی ، بازسازی مدارس تقریبا غیرممکن است.

این مقام مسئول اظهار داشت: هرچند پس از تعطیلی ، تمام مدارس استان با محوریت فرماندار و با همکاری شهرداری ها و مناطق روستایی ضد عفونی شدند ، اما واقعیت این است که در راستای پروتکل های وزارت بهداشت با ایجاد مشکلات ایمنی ، یک محیط بهداشتی ایمن ایجاد کنیم و مشکلات بهداشتی داریم. سلامتی

مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر تأکید کرد: اگرچه هیچ الگوی آموزشی نمی تواند جایگزین آموزش حضوری شود ، با توجه به اینکه 80 تا 90 درصد دروس قبل از تعطیلی مدارس به صورت حضوری تدریس می شود ، اما آموزش مجازی برای بقیه مطالب پاسخگوی نیاز دانش است. دانش آموزان

کرمی افزود: “در اسفندماه با راه‌اندازی شبکه آنلاین و تلویزیونی Shad به عنوان اولین استان ، گام مهمی در آموزش مجازی دانش آموزان برداشتیم.” در طول 10 روز از شبکه شطاب ، 168 فیلم آموزشی تولید شد که مربوط به 3360 ساعت محتوای آموزشی است و در این مدت 125000 نفر برنامه های شبکه را بصورت آنلاین تماشا می کردند و 62 600 نفر برنامه ها را به صورت آفلاین تماشا کردند.

وی اظهار داشت: برای کنترل چگونگی خاص تر شدن شبکه اجتماعی دانش آموزان در هر شهر و منطقه آموزشی ، موارد مشخصی را شناسایی خواهیم کرد تا بتوانیم مشکلات را شناسایی و حل کنیم و محیط های مناسب تری برای معلمان و دانش آموزان فراهم کنیم. برای راه اندازی یک شبکه شاد سه مرحله وجود دارد. اولین قدم مدیر انتخاب و نصب یکی از پنج سیستم پیام رسانی داخلی Rubika ، سروش ، بله ، Gap و iGap از دفتر مرکزی است.

مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر گفت: در مرحله اول ، مدیران تقریبا همه مدارس دولتی ، غیردولتی و استثنایی استان از این مرحله عبور کرده اند و از این نظر رتبه اول کشور را داریم. در مرحله دوم ، معلمان باید پیام رسان انتخابی را نصب کرده و اطلاعات کلاس خود را تأیید کنند. در مرحله سوم دانش آموز پیام رسان را نصب کرده و با وارد کردن بات و انتخاب گزینه دانشجویی و ثبت اطلاعات لازم وارد کلاس می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: براساس تصمیم وزارت آموزش و پرورش ، اجرای مراحل دوم و سوم به طور موقت به تعویق افتاده است و با دستور مجدد وزارت آماده هستیم تا سریعاً مراحل بعدی را برای تسهیل روند یادگیری مجازی عملی کنیم. 2100 دانش آموز در بوشهر از بهزیستی آنلاین محروم هستند و برای جبران این امر ، کتاب های درسی نوشته و منتشر شده از طریق راهنماهای آموزشی تهیه و منتشر شده است.

کریم علیمراد اظهار داشت: با ایجاد یک بانک محتوای آموزشی ، ما در انتشار مطالب مجازی به معلمان کمک خواهیم کرد و ادامه داد: معلمانی که به تلفن هوشمند یا رایانه شخصی دسترسی ندارند می توانند ضمن حضور در مدارس از امکانات مدرسه مجازی استفاده کنند. . با شبکه Shad می توانید فعالیت دانشکده ها و دانشجویان را پیگیری کنید و از این نظر کلیه دانشکده ها و همکاران خود موظفند در مسئولیت های خود با این برنامه همراهی و همکاری کنند.

وی تصریح کرد: در مورد تاج ، به مدارس اولیه استان 17 میلیارد سطح بهداشت به ازای هر نفر اختصاص داده شد. ما بیش از یک میلیارد ریال اعتبار برای اجرای شبکه Shad و همچنین برای کمک به کارگاه های تولید ماسک در PTV اختصاص داده ایم. علاوه بر این ، با راه اندازی تولید کنندگان ماسک و دستکش در مدارس و دانشکده های فنی حرفه ای استان ، توانسته ایم بیش از 60 هزار ماسک و دستکش تولید کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر تأکید کرد: رفتار جهادی در کلاس های استاد توسط معلمان و دانش آموزان ثابت می کند که آموزش و پرورش نه تنها یک وسیله مصرف کننده نیست بلکه می تواند برخی از نیازهای تولید کشور را در مواقع بحران جبران کند.

انتهای پیام


تمامی محتوای منتشر شده در سایت طبق سامانه آنلاین، اقدام به انتشار محتوا می نماید، در نتیجه مسوولیت انتشارات سایت بر عهده سایت های منبع بوده و دانا نیوز هیچ مسوولیتی در قبال تمام مقالات سایت نخواهد داشت.

دکمه بازگشت به بالا